Idź do Menu główne Idź do głównej zawartości
Strona Facebook
Strona Instagram
Strona Linkedin
Odwróć kolory

Aktualności

POSZUKUJEMY KANDYDATA NA STANOWISKO KIEROWNIKA PODODDZIAŁU CHORÓB METABOLICZNYCH W ODDZIALE KLINICZNYM CHORÓB WEWNĘTRZNYCH I GERONTOKARDIOLOGII

KIEROWNIK_PODODDZIAŁU_CHORÓB_METABOLICZNYCH.pngOczekujemy:

 • wysokich umiejętności interpersonalnych
 • odpowiedzialności i pracy zgodnie z zasadami etyki lekarza
 • sumienności i punktualności
 • umiejętności pracy w zespole

Oferujemy:

 • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub kontrakt
 • wsparcie merytoryczne członków zespołu
 • stabilne warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie
 • szybki rozwój zawodowy w dynamicznym zespole
 • możliwość rozwoju naukowego

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W DOŚWIADCZONYM, INTERDYSCYPLINARNYM ZESPOLE!

SPECJALISTYCZNA OPIEKA NAD PACJENTAMI Z OTYŁOŚCIĄ

Początek nowego roku to symbol przełomu, nowego etapu oraz czas postanowień i planów, często związanych ze zmianą codziennego stylu życia. Na fali entuzjazmu towarzyszącemu temu nowemu otwarciu wychodzimy naprzeciw wyzwaniu sprostania noworocznym postanowieniom. Niemal połowa z nich ma szansę spełnienia! Każdy moment jest dobry na to aby zadbać o swoje zdrowie, zaś początek kolejnego roku to dodatkowa pozytywna mobilizacja. Dlatego od dziś uruchamiamy Program Specjalistycznego Leczenia Otyłości – SLOT – dedykowany Pacjentom borykającym się z problemem nadmiernej masy ciała.

W ramach działalności naszego Szpitala udzielamy profesjonalnego wsparcia wszystkim osobom, chcącym rozpocząć nowoczesne leczenie otyłości. Oferujemy kompleksową ścieżkę diagnostyczną i ustalenie indywidualnego, specjalistycznego planu opieki nad pacjentem. Zapewniamy sprawną koordynację poszczególnych etapów leczenia wraz z monitorowaniem uzyskanych efektów. 

Aby rozpocząć proces diagnostyczny i podjąć leczenie wymagane jest skierowanie do oddziału wewnętrznego (wskazane rozpoznanie wg ICD 10 - E66 - otyłość), które w celu wyznaczenia terminu wizyty należy zarejestrować dzwoniąc pod nr tel. 573 958 501 w dni robocze w godz. 9.00-13.00. Z przyjemnością obejmiemy Panią/Pana spersonalizowanym planem leczenia, w tym leczeniem niefarmakologicznym (edukacja zdrowotna wraz z zaleceniami modyfikacji elementów stylu życia), leczeniem farmakologicznym, a także leczeniem operacyjnym (chirurgia bariatryczna), które również realizujemy w naszej placówce.

Według raportu opublikowanego przez „Our World in Data” rocznie około 4,5 mln osób umiera z powodu chorób związanych z otyłością i nadwagą. W Polsce trzech na pięciu mieszkańców ma nadwagę, zaś co czwarty jest otyły. Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych 5 lat częstość występowania otyłości wzrośnie do 30%. Jednocześnie otyłość znajduje się w pierwszej dziesiątce najważniejszych globalnych zagrożeń zdrowotnych i stanowi coraz częstszą przyczynę zgonów przedwczesnych. Wychodząc naprzeciw temu problemowi gwarantujemy możliwość specjalistycznej diagnostyki i leczenia otyłości.

Osoby zainteresowane udziałem w Programie zachęcamy do kontaktu już dziś! Jesteśmy do Państwa dyspozycji!  

Program Specjalistycznego Leczenia Otyłości

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE

W najbliższy wtorek, 6 lutego, w naszym Szpitalu będziemy obchodzić Dzień Walki z Rakiem. To wydarzenie nawiązujące do obchodzonego 4 lutego Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Dla pacjentów przygotowaliśmy na tę okoliczność specjalne zaproszenie.

6 lutego w godzinach 9-18 w naszej Przychodni (budynek C) będzie można skorzystać z następujących badań i usług:

 • morfologia ogólna krwi
 • ocena poziomu PSA (mężczyźni po 40. r.ż.) - umożliwia wczesne wykrycie raka prostaty
 • test ROMA (z próbki krwi) - wykrywa niepokojące zmiany w jajnikach
 • wyznaczenie wskaźnika BMI - pozwala wstępnie ocenić ryzyko występowania nadwagi i otyłości, będących czynnikami rozwoju nowotworów m.in. jelita grubego
 • udział w Programie Specjalistycznego Leczenia Otyłości – pacjentom borykającym się z problemem nadmiernej masy ciała proponujemy kompleksową diagnostykę i leczenie
 • konsultacja lekarza medycyny rodzinnej, m.in. w zakresie edukacji zdrowotnej i profilaktyki, w tym dostępnych narzędzi wsparcia w rzucaniu palenia tytoniu
 • konsultacja urologiczna
 • instruktaż samobadania piersi – podstawowa profilaktyka raka piersi
 • możliwość złożenia deklaracji wyboru lekarza w naszym POZ

Do dyspozycji naszych Pacjentów będą również przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, w tym edukator profilaktyki i promocji zdrowia, którzy będą:

 

 • wykonywać pomiary na przenośnym analizatorze składu masy ciała TANITA i edukować w zakresie zdrowego żywienia
 • zapoznawać pacjentów z portalem Diety NFZ
 • udzielać informacji uzdrowiskowej
 • potwierdzać profil zaufany
 • wydawać Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ

W celu sprawnego przebiegu akcji i skrócenia czasu oczekiwania na badanie zachęcamy do zapisów drogą telefoniczną, podając hasło akcji: „DZIEŃ WALKI Z RAKIEM”: tel. 573 958 501. Zapraszamy do udziału w badaniach. Wystarczy przyjść do naszej Przychodni we WTOREK 6 LUTEGO (akcja odbywa się wyłącznie w tym terminie) z dowodem tożsamości.

 

WSPÓLNIE ZWIĘKSZAMY ŚWIADOMOŚĆ DOTYCZĄCĄ PROFILAKTYKI ONKOLOGICZNEJ I ROLI WCZESNEGO WYKRYWANIA CHORÓB. DBAMY O DŁUGIE ŻYCIE W ZDROWIU! 

Dzień Raka

WIOSENNE POSTĘPOWANIE KWALIFIKACYJNE 2024

Od 1 do 28 lutego można składać wnioski w wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje lekarskie. Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego opublikowało listę wolnych miejsc szkoleniowych w poszczególnych województwach. W całej Polsce dostępnych jest 4208 miejsc w trybie rezydenckim i 9927 w trybie pozarezydenckim.

W naszym Szpitalu pozostały wolne miejsca specjalizacyjne w sześciu dziedzinach medycyny, w tym w dziedzinach priorytetowych:

 • CHOROBY WEWNĘTRZNE - Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP – 11 miejsc
 • NEUROLOGIA - Klinika Neurologii i Epileptologii CMKP – 5 miejsc
 • GERIATRIA - Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP – 4 miejsca
 • OKULISTYKA - Klinika Okulistyki - Oddział Kliniczny Okulistyki – 2 miejsca
 • SEKSUOLOGIA - Poradnia Seksuologii i Patologii Więzi Międzyludzkich SPSK oraz Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP – 2 miejsca
 • INTENSYWNA TERAPIA - Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – 1 miejsce

Naszą placówkę tworzy zespół ekspertów na najwyższym poziomie klinicznym i naukowym. Posiadamy ogromny potencjał kształcenia wyrażony wiedzą i doświadczeniem kadry oraz coraz bardziej nowoczesną infrastrukturą. To właściwe miejsce dla rezydentów, którzy chcą się efektywnie kształcić i zdobyć najlepsze przygotowanie do samodzielnego wykonywania zawodu. Osoby zainteresowane rozpoczęciem specjalizacji zachęcamy do kontaktu.

Wniosek o rozpoczęcie specjalizacji lekarze składają do Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego za pośrednictwem wojewody właściwego ze względu na pierwszy wariant wyboru.

Więcej informacji na stronie internetowej CMKP https://www.cmkp.edu.pl/ksztalcenie/postepowania-kwalifikacyjne


CHOROBY WEWNĘTRZNE 1

SZPITAL W LICZBACH

Aby przybliżyć Państwu skalę naszej działalności prezentujemy kolejne dane statystyczne.

W 2023 roku w ramach opieki ambulatoryjnej zrealizowaliśmy ponad 57 tysięcy wizyt. To dowód na to, że każdego dnia udzielamy pomocy i przywracamy zdrowie setkom chorych. Naszym Pacjentom zapewniamy refundowaną wysokospecjalistyczną opiekę medyczną obejmującą kompleksową diagnostykę oraz najnowsze metody leczenia, w tym zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. 

Nie sposób opisać słowami, tym bardziej wyłącznie liczbami, wszystkich historii Pacjentów i każdej podjętej  aktywności naszego Zespołu. Statystyka to tylko fragment naszej codziennej pracy, ale jednocześnie mierzalny i konkretny wskaźnik, który pokazuje jak wielu osobom udzielamy profesjonalnego wsparcia w walce o życie i powrót do zdrowia. Dlatego będziemy dzielić się z Państwem danymi liczbowymi dotyczącymi poszczególnych obszarów naszej działalności, zachęcając do zgłaszania potrzeb i wyrażania opinii. Bo Najważniejszy jest dla nas Pacjent!

Ogromne doświadczenie i wiedza naszej kadry klinicznej, dogodna lokalizacja, ciągła modernizacja i doposażanie placówki w nowoczesne urządzenia zwiększają potencjał Szpitala, co zapewnia dostęp do diagnostyki i leczenia coraz większej liczbie Pacjentów. 

Wszystkim Pacjentom dziękujemy za zaufanie, a naszej Załodze za ogrom zaangażowania w budowanie systemu ochrony zdrowia opartego o jakość. Dziękujemy!

Statystyki Szpitala w 2023r

ARCHIWALNY WYWIAD Z PROFESOREM WITOLDEM ORŁOWSKIM – NESTOREM MEDYCYNY

1946 rok – 50. rocznica pracy naukowej i dydaktycznej prof. W. Orłowskiego. W okolicznościowym wywiadzie z dr Witoldem Rudowskim padają pytania o postępy medycyny i potrzeby naukowe młodych medyków. Niezwykle cenna retrospekcja, inspirująca i dająca przestrzeń do dyskusji o współczesnych wyzwaniach medycyny, również w aspekcie systemu kształcenia i doskonalenia zawodowego lekarzy. Zachęcamy do przeczytania materiału, do którego dotarliśmy. Pełna wersja dostępna tutaj Pobierz

Zdjęcie prof. Orłowski      Wywiad z prof. Orłowskim

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO Z UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM W ŁODZI

Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju Szpitala. Z dumą informujemy, że zawarliśmy oficjalną współpracę z Działem Rozwoju Systemów Opieki Zdrowotnej - DRSOZ - Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W obecności Przedstawicieli Uniwersytetu – Kanclerza dr n. med. Jacka Grabowskiego i Kierownika DRSOZ – mgr Łukasza Łukawskiego oraz Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego – prof. dr hab. n. med. Ryszarda Gellerta, dyskutowaliśmy na temat potencjału współpracy pomiędzy jednostkami w zakresie realizacji wspólnych projektów oraz walidowania i wdrażania nowych rozwiązań procesowych i produktowych, m.in. w obszarze cyfryzacji i innowacji w ochronie zdrowia.

Bardzo dziękujemy za zaufanie i wyrażamy nadzieję na owocną współpracę!

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO Z UNIWERSYTETEM MEDYCZNYM W ŁODZI

Wsparcie w diagnostyce obrazowej mózgu oparte na sztucznej inteligencji - BrainScan CT w naszym Szpitalu

Mamy przyjemność oficjalnie ogłosić zawarcie współpracy pomiędzy naszym Szpitalem a firmą BrainScan. 

Nasze wspólne wysiłki będą skupiać się na podnoszeniu standardów opieki nad pacjentem oraz wspieraniu specjalistów radiologii poprzez wdrażanie innowacyjnych technologii.

Jesteśmy pierwszą warszawską placówką implementującą rozwiązania BrainScan CT oparte na sztucznej inteligencji. Zapewni ono naszym lekarzom precyzję, szybkość i wsparcie w diagnostyce obrazowej mózgu, przy jednoczesnym skupieniu się na potrzebach i komforcie pacjenta.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Zespołu BrainScan za wspieranie naszych radiologów w realizowaniu ich misji!

Zdjęcie z podpisania umowy z firmą BrainScan

 • hospital logo header min
  Adres:
  ul. Czerniakowska 231
  00-416 Warszawa
  NIP: 526-000-68-58, REGON: 000290883
  KRS: 0000007616
  Centrala Telefoniczna Szpitala:
  telefon: 22 58 41 400
  telefon: 22 58 41 112
  telefon: 22 62 83 011

  Sekretariat Dyrektora Szpitala:
  telefon: 22 58 41 250
  faks: 22 62 16 288
  e-mail:szpital@szpital-orlowskiego.pl

 • BiP
  Strona Facebook Strona Instagram Strona Linkedin