Idź do Menu główne Idź do głównej zawartości
Strona Facebook
Strona Instagram
Strona Linkedin
Odwróć kolory

Aktualności

PRZED NAMI NAJCIEKAWSZA I NAJWIĘKSZA W POLSCE KONFERENCJA POŚWIĘCONA PROFILAKTYCE CHORÓB SERCA I NACZYŃ – „KARDIOLOGIA PREWENCYJNA 2024”

„KARDIOLOGIA PREWENCYJNA 2024”

W imieniu Sekcji Epidemiologii i Prewencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii naszego Szpitala, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konferencji „Kardiologia Prewencyjna”, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada w Krakowie.

Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2024 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” to największa w Polsce konferencja poświęcona profilaktyce chorób serca i naczyń.

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” od lat cieszy się ogromną popularnością wszystkich środowisk zainteresowanych szeroko pojętą problematyką chorób układu krążenia. Podobnie jak
w latach poprzednich, w Konferencji wezmą udział najlepsi wykładowcy i najwybitniejsi eksperci.
W wydarzeniu weźmie udział liczne grono klinicystów, naukowców, przedstawicieli wielu dziedzin
– lekarzy, zarówno kardiologów, jak i internistów, endokrynologów, diabetologów, lekarzy medycyny rodzinnej, dietetyków, fizjoterapeutów, epidemiologów, menedżerów oraz profesjonalistów
z  dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Wiodącymi tematami będą:

  • profilaktyka i leczenie chorób serca i naczyń (nadciśnienie, hiperlipidemia, palenie tytoniu, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, migotanie przedsionków),
  • profilaktyka i leczenie otyłości
  • leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia i schorzeniami współistniejącymi,
  • czynniki ryzyka chorób układu krążenia i ich rola w kształtowaniu profilu zdrowotnego populacji,
  • medycyna stylu życia,
  • innowacje i nowe technologie w kardiologii prewencyjnej
  • stanowiska i wytyczne grup eksperckich,
  • epidemiologia chorób układu krążenia,
  • wyniki najnowszych polskich i międzynarodowych badań nad czynnikami ryzyka i stanem zdrowia populacji.

Tegoroczna „Kardiologia Prewencyjna – 2024” odbędzie się w dniach 15-16 listopada. Wykładowcy
i uczestnicy spotkają się tradycyjnie w Krakowie, mieście o wyjątkowej tradycji naukowej.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Poranny Bieg Po Plantach Krakowskich – inicjatywa edukacyjna, której celem jest promocja codziennej rekreacyjnej aktywności fizycznej. Dystans biegu to ok. 4 km. Tempo i czas biegu nie są narzucone. To bieg dla serca, nie dla wyniku! Start i meta biegu - Planty Krakowskie przy ul. Siennej. Zapisy na bieg: https://kardiologiaprewencyjna.eu/page/run

Wszystkie informacje na temat Konferencji i aktualny program dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: https://kardiologiaprewencyjna.eu/

W imieniu własnym, Współorganizatorów oraz Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego – prof. dr hab. n. med. Piotra Jankowskiego – serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Do zobaczenia w Krakowie!
KP2024-banery-12.jpg

SPOTKANIE STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO GERONTOKARDIOLOGII NASZEGO SZPITALA

W miniony wtorek odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Gerontokardiologii, działającego przy Oddziale Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii naszego Szpitala. Opiekę nad Kołem sprawuje dr n. med. Ada Sawicka.

Dotychczasowe aktywności i sukcesy Koła Naukowego cieszą i są powodem do dumy i satysfakcji. Kształcimy kolejne pokolenia młodych badaczy, wprowadzając w świat nauki, stawiając wspólnie kroki milowe w naukach medycznych i naukach o zdrowiu.

Nie dziwią zatem ciepłe słowa, kierowane w stronę Pani Opiekun Koła. Dr Ada Sawicka swoją wiedzą, doświadczeniem i instynktem badawczym przyciąga najbardziej ambitne młode umysły, za co ogromnie dziękujemy. Podobnie jak wszystkim zainteresowanym współpracą.

Życzymy wielu sukcesów, zarówno Nowym Członkom naszej społeczności, jak i dotychczasowej ekipie, na czele z Przewodniczącym - Piotrem Czapskim.

Powodzenia!

PROFESOR PIOTR JANKOWSKI WYBRANY NA PROREKTORA DS. NAUKOWYCH CENTRUM MEDYCZNEGO KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO

Z prawdziwą dumą i wielką radością przyjęliśmy informację o wyborze Pana Profesora Piotra Jankowskiego na Prorektora ds. Naukowych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów w nowej roli.  Wyrazy uznania i gratulacje również dla grona wszystkich wybranych Prorektorów: Prof. Ryszard Gellert – Prorektor ds. Jakości Kształcenia; prof. Wojciech Zgliczyński – Prorektor ds. Kadr; Prof. Artur Niedzielski – Prorektor ds. Dydaktycznych.

20240930_082223.jpg

PORADNIA KARDIOLOGICZNA – NAJSZYBSZE TERMINY W WARSZAWIE

Czas oczekiwania na wizytę u kardiologa w ramach NFZ w Warszawie sięga nawet roku. W naszej przyszpitalnej Przychodni to zaledwie KILKA DNI. Robimy wszystko aby sprostać oczekiwaniom Pacjentów! Informacje oraz zapisy od poniedziałku do piątku tel. 22 58 41 227 w godz.: 7:30 – 14:30 lub za pomocą e-rejestracji: https://e-rejestracja.szpital-orlowskiego.pl/

Zapraszamy!

PORADNIA_KARDIO.png

ŻEGNAMY PANA PROFESORA ZBIGNIEWA LWA-STAROWICZA

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Pana Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza.

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz był wybitnym seksuologiem, psychiatrą, psychoterapeutą, specjalistą seksuologii klinicznej, wieloletnim Konsultantem Krajowym z zakresu seksuologii, autorem i współautorem kilkuset publikacji z zakresu seksuologii i psychiatrii oraz kilku tysięcy artykułów popularnonaukowych.  Pełnił funkcję Kierownika Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP naszego Szpitala.

Odszedł wybitny klinicysta, naukowiec, mentor, nauczyciel wielu pokoleń studentów i lekarzy. Odszedł człowiekiem o wielkim sercu, który z pasją dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego zaangażowanie, serdeczność i życzliwość sprawiały, że pozostawił niezatarte ślady w sercach wszystkich, którzy mieli przywilej z nim pracować.

Żegnamy Pana Profesora z ogromnym żalem i wdzięcznością. Jego dziedzictwo będzie żyło w kolejnych pokoleniach, które będą czerpać z Jego dorobku.

Zbigniew Kazimierz Lew-Starowicz urodził się 25 października 1943 w Sieradzu. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966). W 1981 roku obronił pracę doktorską, w 1986 habilitował się, w 1995 roku uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, od 1999 przez dwie kolejne kadencje pełnił funkcje Dziekana Wydziału Rehabilitacji, ponadto był Kierownikiem Katedry Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji i wykładowcą na Wydziale Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Kierownik Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Od 1994 roku pełnił funkcję Konsultanta Krajowego z zakresu seksuologii. Był kierownikiem naukowym i wykładowcą na kursach specjalizacyjnych dla lekarzy z seksuologii i psychiatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Autor i współautor kilkuset publikacji z zakresu seksuologii (m.in. książki „Seks partnerski”, „Seks dojrzały”, „Seks nietypowy”, „Encyklopedia erotyki”, „Edukacja seksualna”, „On i ona o seksie” itd.) i psychiatrii oraz kilku tysięcy artykułów popularnonaukowych. [źr. Centrum Terapii-Lew-Starowicz]

LS

WITAMY W ZESPOLE

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii dołączyła dr n. med. Patrycja Wachowska-Kelly.

Pani Doktor jest absolwentką Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Najpierw ukończyła specjalizację z chorób wewnętrznych, a następnie poszerzyła swoje kompetencje o uzyskanie specjalizacji z diabetologii. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej dla lekarzy oraz menedżerskie studia podyplomowe w Clark University w USA, uzyskując tytuł Master of Public Administration in Health Systems.

Jest współautorką książek „Dieta i żywienie kliniczne” oraz „Dietetyka kliniczna”, a także licznych publikacji poświęconych hiperalimentacji, nadwadze i otyłości, dyspepsji oraz chorobom przewodu pokarmowego. Posiada również doświadczenie dydaktyczne w szkoleniu młodej kadry dietetyków.

Dr Patrycja Wachowska-Kelly specjalizuje się w leczeniu otyłości. Współpraca z Panią Doktor znacząco zwiększy możliwości naszego Szpitala w zakresie diagnostyki i kompleksowego leczenia chorób metabolicznych i otyłości.

Witamy w Zespole!

zdjęcie przedstawiajace dr Wachowska-Kelly

DR HAB. N. MED. JACEK SOBOCKI UZYSKAŁ TYTUŁ PROFESORA NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU W DYSCYPLINIE NAUKI MEDYCZNE

DR HAB. N. MED. JACEK SOBOCKI

Mamy zaszczyt poinformować, że Pan dr hab. n. med. Jacek Sobocki uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Jego wieloletni dorobek naukowy, kliniczny oraz dydaktyczny został doceniony tę zaszczytną nominacją, będącą zasługą niezwykłego zaangażowania w naukę.

Pan Profesor jest specjalistą chirurgii ogólnej i gastroenterologii, specjalizuje się w żywieniu klinicznym, chirurgii onkologicznej jamy brzusznej oraz zaawansowanych operacjach laparoskopowych i robotycznych. Pełni funkcję Kierownika Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego naszego Szpitala, jest ceniony przez współpracowników i cieszy się uznaniem pacjentów.

Składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w realizacji planów i fascynujących zamierzeń naukowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

 

 

 

 

LASEROWA TERAPIA JASKRY W RAMACH NFZ W NASZYM SZPITALU – PIERWSI NA MAZOWSZU I JAKO JEDNI Z TRZECH OŚRODKÓW W POLSCE WYKORZYSTUJEMY NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ TECHNOLOGIĘ W LECZENIU JASKRY

Z dumą informujemy, że jesteśmy pierwszą na Mazowszu i jedną z trzech w Polsce placówką, wykonującą zabiegi przeciwjaskrowe z wykorzystaniem bezdotykowego systemu laserowego DSLT.

Jaskra jest najczęstszą przyczyną nieodwracalnej utraty wzroku. Obecnie żyje na świecie około 4,5 mln osób, które utraciły wzrok właśnie z powodu jaskry. Istotą choroby jest postępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego, powstałe w wyniku zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Obecny stan wiedzy nie pozwala na całkowite, przyczynowe wyleczenie jaskry. Możliwe jest jednak spowolnienie a nawet zahamowanie postępu choroby. Swojego rodzaju przełomem w okulistyce było wprowadzenie do terapii jaskry laserów.

Urządzenie, które pojawiło się w naszym Szpitalu to pierwszy na świecie system laserowy, który nie wymaga użycia soczewki pośredniej (gonioskopu do laserowania). Działa bezpośrednio, przeztwardówkowo i bezdotykowo, a co najważniejsze dla pacjenta – bezbólowo. Laser wykorzystuje swoją wiązkę do stymulacji komórek beleczkowania w komorze przedniej oka wykonując 120 perfekcyjnie umiejscowionych laserowych strzałów, które zwiększają odpływ i tym samym obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe. System osiąga nadzwyczajny poziom bezpieczeństwa bowiem wykorzystuje innowacyjny eye-tracker, śledzący pozycję oka w czasie rzeczywistym.

Zabieg jest powtarzalny i może być wykonywany u większości pacjentów z jaskrą otwartego kąta, jako forma pierwszej pomocy w przypadku zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zabiegi mogą być wykonywane nawet u pacjentów uczulonych na środki znieczulające.

Bardzo dziękujemy zespołowi Oddziału Klinicznego Okulistyki, pod kierownictwem prof. Iwony Grabskiej-Liberek za codzienne zaangażowanie w rozwój usług świadczonych pacjentom!

Osoby zainteresowane zabiegami przeciwjaskrowymi zachęcamy do kontaktu z rejestracją Poradni Okulistycznej – Poradnia leczenia jaskry: tel. 22 58 41 340 lub 22 58 41 23.

Dziękujemy naszemu Zespołowi za ciągłe dążenie do klinicznej doskonałości!

Laserowa terapia jaskry

  • hospital logo header min
    Adres:
    ul. Czerniakowska 231
    00-416 Warszawa
    NIP: 526-000-68-58, REGON: 000290883
    KRS: 0000007616
    Centrala Telefoniczna Szpitala:
    telefon: 22 58 41 400
    telefon: 22 58 41 112
    telefon: 22 62 83 011

    Sekretariat Dyrektora Szpitala:
    telefon: 22 58 41 250
    faks: 22 62 16 288
    e-mail:szpital@szpital-orlowskiego.pl

  • BiP
    Strona Facebook Strona Instagram Strona Linkedin