Idź do Menu główne Idź do głównej zawartości
Strona Facebook
Strona Instagram
Strona Linkedin
Odwróć kolory

Aktualności

SPECJALISTYCZNA OPIEKA NAD PACJENTAMI Z OTYŁOŚCIĄ

Przed nami kolejny rok i kolejne noworoczne postanowienia. To dobry moment aby zadbać również o swoje zdrowie. Naszym zadaniem jest w tym Państwu pomóc. Dlatego zapraszamy do udziału w Programie  Specjalistycznego Leczenia Otyłości – SLOT – dedykowanym Pacjentom borykającym się z problemem nadmiernej masy ciała.

Jesteśmy jedynym ośrodkiem, zapewniającym skoordynowaną, specjalistyczną opiekę na każdym etapie diagnostyki, leczenia, wraz z monitorowaniem uzyskanych efektów. Nasz interdyscyplinarny Zespół tworzą doświadczeni specjaliści, eksperci w leczeniu otyłości, cieszący się uznaniem i zaufaniem Pacjentów.

Z przyjemnością obejmiemy Panią/Pana spersonalizowanym planem leczenia: niefarmakologicznego, farmakologicznego lub operacyjnego – w zależności od wskazań.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO PROGRAMU SLOT?

  • dzwoniąc pod nr tel. 502 090 995
  • w celu rejestracji niezbędne jest skierowanie do oddziału chorób wewnętrznych (wskazane rozpoznanie wg ICD 10 - E66 - otyłość).

Osoby zainteresowane udziałem w Programie zachęcamy do kontaktu już dziś! Jesteśmy do Państwa dyspozycji, gwarantując możliwość specjalistycznej diagnostyki i leczenia.

SLOT_grafika_akt.png

PODSUMOWANIE 2024 ROKU W NASZYM SZPITALU

Szanowni Państwo, kolejny rok powoli dobiega końca. Był to rok pełen ważnych wydarzeń, które niewątpliwie na długo zostaną w naszej pamięci. Realizowaliśmy i finalizowaliśmy inwestycje, które przyczyniły się do poprawy warunków infrastrukturalnych, jak również doprowadziły do poszerzenia realizowanych świadczeń, m.in. uruchomienia nowych poradni.

Każdego dnia nasz Zespół dokłada wszelkich starań do tego, aby świadczyć opiekę medyczną na jak najwyższym poziomie

Nasz Szpital tworzą ludzie!

Bardzo dziękujemy Zespołowi, zarówno personelowi medycznemu, jak i administracyjnemu, za kolejny wspólny rok. Za zaangażowanie, poświęcenie, aktywność kliniczną, naukowo-badawczą, dydaktyczną, charytatywną i za otwartość w podejmowaniu odważnych decyzji, dzięki którym nasza placówka nieustannie się rozwija. Dziękujemy za to, że wkładacie w swoją pracę ogrom serca i życzliwości. Nade wszystko, tradycyjnie już dziękujemy naszym Pacjentom – za zaufanie i wyrozumiałość. Zapewniamy, że kolejny rok również będzie czasem intensywnej pracy. Zrobimy wszystko aby sprostać Państwa oczekiwaniom. Niezmiennie zachęcamy do śledzenia aktualności z życia naszego Szpitala zamieszczanych na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

A tymczasem podsumowujemy kończący się 2024 rok. Zachęcamy do obejrzenia kilkuminutowego materiału filmowego!

 

PRZED NAMI NAJCIEKAWSZA I NAJWIĘKSZA W POLSCE KONFERENCJA POŚWIĘCONA PROFILAKTYCE CHORÓB SERCA I NACZYŃ – „KARDIOLOGIA PREWENCYJNA 2024”

„KARDIOLOGIA PREWENCYJNA 2024”

W imieniu Sekcji Epidemiologii i Prewencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii naszego Szpitala, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konferencji „Kardiologia Prewencyjna”, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada w Krakowie.

Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2024 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” to największa w Polsce konferencja poświęcona profilaktyce chorób serca i naczyń.

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” od lat cieszy się ogromną popularnością wszystkich środowisk zainteresowanych szeroko pojętą problematyką chorób układu krążenia. Podobnie jak
w latach poprzednich, w Konferencji wezmą udział najlepsi wykładowcy i najwybitniejsi eksperci.
W wydarzeniu weźmie udział liczne grono klinicystów, naukowców, przedstawicieli wielu dziedzin
– lekarzy, zarówno kardiologów, jak i internistów, endokrynologów, diabetologów, lekarzy medycyny rodzinnej, dietetyków, fizjoterapeutów, epidemiologów, menedżerów oraz profesjonalistów
z  dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Wiodącymi tematami będą:

  • profilaktyka i leczenie chorób serca i naczyń (nadciśnienie, hiperlipidemia, palenie tytoniu, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, migotanie przedsionków),
  • profilaktyka i leczenie otyłości
  • leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia i schorzeniami współistniejącymi,
  • czynniki ryzyka chorób układu krążenia i ich rola w kształtowaniu profilu zdrowotnego populacji,
  • medycyna stylu życia,
  • innowacje i nowe technologie w kardiologii prewencyjnej
  • stanowiska i wytyczne grup eksperckich,
  • epidemiologia chorób układu krążenia,
  • wyniki najnowszych polskich i międzynarodowych badań nad czynnikami ryzyka i stanem zdrowia populacji.

Tegoroczna „Kardiologia Prewencyjna – 2024” odbędzie się w dniach 15-16 listopada. Wykładowcy
i uczestnicy spotkają się tradycyjnie w Krakowie, mieście o wyjątkowej tradycji naukowej.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Poranny Bieg Po Plantach Krakowskich – inicjatywa edukacyjna, której celem jest promocja codziennej rekreacyjnej aktywności fizycznej. Dystans biegu to ok. 4 km. Tempo i czas biegu nie są narzucone. To bieg dla serca, nie dla wyniku! Start i meta biegu - Planty Krakowskie przy ul. Siennej. Zapisy na bieg: https://kardiologiaprewencyjna.eu/page/run

Wszystkie informacje na temat Konferencji i aktualny program dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: https://kardiologiaprewencyjna.eu/

W imieniu własnym, Współorganizatorów oraz Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego – prof. dr hab. n. med. Piotra Jankowskiego – serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Do zobaczenia w Krakowie!
KP2024-banery-12.jpg

SPOTKANIE STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO GERONTOKARDIOLOGII NASZEGO SZPITALA

W miniony wtorek odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Gerontokardiologii, działającego przy Oddziale Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii naszego Szpitala. Opiekę nad Kołem sprawuje dr n. med. Ada Sawicka.

Dotychczasowe aktywności i sukcesy Koła Naukowego cieszą i są powodem do dumy i satysfakcji. Kształcimy kolejne pokolenia młodych badaczy, wprowadzając w świat nauki, stawiając wspólnie kroki milowe w naukach medycznych i naukach o zdrowiu.

Nie dziwią zatem ciepłe słowa, kierowane w stronę Pani Opiekun Koła. Dr Ada Sawicka swoją wiedzą, doświadczeniem i instynktem badawczym przyciąga najbardziej ambitne młode umysły, za co ogromnie dziękujemy. Podobnie jak wszystkim zainteresowanym współpracą.

Życzymy wielu sukcesów, zarówno Nowym Członkom naszej społeczności, jak i dotychczasowej ekipie, na czele z Przewodniczącym - Piotrem Czapskim.

Powodzenia!

PROFESOR PIOTR JANKOWSKI WYBRANY NA PROREKTORA DS. NAUKOWYCH CENTRUM MEDYCZNEGO KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO

Z prawdziwą dumą i wielką radością przyjęliśmy informację o wyborze Pana Profesora Piotra Jankowskiego na Prorektora ds. Naukowych Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów w nowej roli.  Wyrazy uznania i gratulacje również dla grona wszystkich wybranych Prorektorów: Prof. Ryszard Gellert – Prorektor ds. Jakości Kształcenia; prof. Wojciech Zgliczyński – Prorektor ds. Kadr; Prof. Artur Niedzielski – Prorektor ds. Dydaktycznych.

20240930_082223.jpg

PORADNIA KARDIOLOGICZNA – NAJSZYBSZE TERMINY W WARSZAWIE

Czas oczekiwania na wizytę u kardiologa w ramach NFZ w Warszawie sięga nawet roku. W naszej przyszpitalnej Przychodni to zaledwie KILKA DNI. Robimy wszystko aby sprostać oczekiwaniom Pacjentów! Informacje oraz zapisy od poniedziałku do piątku tel. 22 58 41 227 w godz.: 7:30 – 14:30 lub za pomocą e-rejestracji: https://e-rejestracja.szpital-orlowskiego.pl/

Zapraszamy!

PORADNIA_KARDIO.png

ŻEGNAMY PANA PROFESORA ZBIGNIEWA LWA-STAROWICZA

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Pana Profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza.

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lew-Starowicz był wybitnym seksuologiem, psychiatrą, psychoterapeutą, specjalistą seksuologii klinicznej, wieloletnim Konsultantem Krajowym z zakresu seksuologii, autorem i współautorem kilkuset publikacji z zakresu seksuologii i psychiatrii oraz kilku tysięcy artykułów popularnonaukowych.  Pełnił funkcję Kierownika Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP naszego Szpitala.

Odszedł wybitny klinicysta, naukowiec, mentor, nauczyciel wielu pokoleń studentów i lekarzy. Odszedł człowiekiem o wielkim sercu, który z pasją dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego zaangażowanie, serdeczność i życzliwość sprawiały, że pozostawił niezatarte ślady w sercach wszystkich, którzy mieli przywilej z nim pracować.

Żegnamy Pana Profesora z ogromnym żalem i wdzięcznością. Jego dziedzictwo będzie żyło w kolejnych pokoleniach, które będą czerpać z Jego dorobku.

Zbigniew Kazimierz Lew-Starowicz urodził się 25 października 1943 w Sieradzu. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966). W 1981 roku obronił pracę doktorską, w 1986 habilitował się, w 1995 roku uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, od 1999 przez dwie kolejne kadencje pełnił funkcje Dziekana Wydziału Rehabilitacji, ponadto był Kierownikiem Katedry Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji i wykładowcą na Wydziale Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Kierownik Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Od 1994 roku pełnił funkcję Konsultanta Krajowego z zakresu seksuologii. Był kierownikiem naukowym i wykładowcą na kursach specjalizacyjnych dla lekarzy z seksuologii i psychiatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Autor i współautor kilkuset publikacji z zakresu seksuologii (m.in. książki „Seks partnerski”, „Seks dojrzały”, „Seks nietypowy”, „Encyklopedia erotyki”, „Edukacja seksualna”, „On i ona o seksie” itd.) i psychiatrii oraz kilku tysięcy artykułów popularnonaukowych. [źr. Centrum Terapii-Lew-Starowicz]

LS

  • hospital logo header min
    Adres:
    ul. Czerniakowska 231
    00-416 Warszawa
    NIP: 526-000-68-58, REGON: 000290883
    KRS: 0000007616
    Centrala Telefoniczna Szpitala:
    telefon: 22 58 41 400
    telefon: 22 58 41 112
    telefon: 22 62 83 011

    Sekretariat Dyrektora Szpitala:
    telefon: 22 58 41 250
    faks: 22 62 16 288
    e-mail:szpital@szpital-orlowskiego.pl

  • BiP
    Strona Facebook Strona Instagram Strona Linkedin