Idź do Menu główne Idź do głównej zawartości
Strona Facebook
Strona Instagram
Strona Linkedin
Odwróć kolory

Pro-Senior 65+

Zapraszamy seniorów do udziału w projekcie „PRO-SENIOR 65+”

Seniorzy, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie „PRO-SENIOR 65+” mogą się zgłaszać dzwoniąc na nr tel.: 573 958 501 w godz. 10-12 od Poniedziałku do Piątku lub wysyłając zgłoszenie na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Projekt naukowo-badawczy ”PRO-SENIOR 65+"
zakłada kompleksowe badanie seniorów powyżej 65. roku życia. Badania przeprowadzi Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. Ambasadorem projektu jest 89-letni Piotr Dudek, który pobił rekord Guinnessa w Gdyni i jest najstarszym windsurferem na świecie.

Do projektu ”PRO-SENIOR 65+" mogą zgłaszać się seniorzy powyżej 65. roku życia. W ramach programu zostaną kompleksowo zbadani (będą mieć wykonane badania biochemiczne, układu krążenia, kostno-stawowego, mięśniowego i nerwowego), a ich stan zdrowia będzie później monitorowany.

PRO SENIOR konferencjazdjecie konferencja PRO SENIOR
- Zapraszamy do udziału w naszym projekcie seniorów powyżej 65. roku życia zarówno tych, którzy już są aktywni fizycznie, jak i tych, którzy dopiero chcą zacząć dbać o swoje zdrowie – mówi prof. Piotr Jankowski, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. – Bardzo nam zależy na tym, by pokazując aktywnych seniorów, zainspirować ich rówieśników do tego, by zaczęli się ruszać. Pan Piotr Dudek jest najlepszym przykładem na to, że nigdy nie jest za późno, by być aktywnym.

Tomasz Kopiec, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie podkreśla, że szpital chce się włączyć w działania na rzecz zdrowego starzenia się Polaków. – Pacjentami szpitala są głównie osoby starsze, dlatego stworzymy  w szpitalu Centrum Zdrowego Starzenia się. Program „PRO-SENIO 65+” jest początkiem rozszerzania dotychczasowej oferty zdrowotnej szpitala. W ramach tego projektu stworzymy model zdrowego starzenia się będący punktem odniesienia dla pacjentów, którzy aktywnie i w zdrowiu chcą przeżyć jesień swojego życia.

Piotr Dudek od najmłodszych lat jest związany z morzem. Pływał na statku Polskich Linii Oceanicznych. Od 40 lat pływa na desce. Pobicie rekordu Guinnessa wymagało od niego dużej wytrwałości, ponieważ, by to uczynić, musiał pływać na desce w lutym, marcu i kwietniu.

- Na desce z żaglem zwykle pływa się latem, ale zadałem sobie dodatkowy trud, by wyjść na wodę zimą – opowiada Piotr Dudek. - Chciałem tego dokonać, bo nikt inny na świecie tego nie zrobił. Zimna woda nie jest mi straszna, bo od 30 lat morsuję. Moja recepta na długie życie to zdrowy styl życia. Codziennie rano się gimnastykuję, wieczorem spaceruję przynajmniej dwa kilometry. Całe życie jestem fizycznie aktywny. Nie siedzę przed telewizorem z pilotem. Nigdy nie paliłem papierosów. Cieszę się, że zbliża się sezon, bo całe lato spędzam przy jeziorze i gdy jest odpowiedni wiatr, wychodzę na wodę. Dużo osób nauczyłem pływać na desce, ale najbardziej jestem dumny z tego, że nauczyłem tego także córkę i wnuczkę. Największą przyjemność sprawia mi właśnie pływanie z nimi – dodaje Piotr Dudek.

Piotr Dudek ma pseudonim „Małolat”. Otrzymał go, gdy zbliżał się do 80. - Tak nazwał mnie mój dowcipny przyjaciel Marek, gdy oglądał mnie, jak pływam przy ostrym wietrze. Widział jak walczę i był zachwycony, że w tym wieku tak dobrze daję sobie radę i wtedy stwierdził, że mam krzepę jak „małolat”.

Projekt ”PRO-SENIOR 65+" naukowo-badawczy poświęcony jest ocenie czynników, które wpływają na proces starzenia się na podstawie retrospektywnej analizy zachowań zdrowotnych i monitorowania stanu zdrowia osób po 65. roku życia. Firma Comarch S.A. jest partnerem technologiczno-informatycznym projektu.Projekt naukowo-badawczy „PRO-SENIOR 65+”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu dzisiejszym zainicjowaliśmy projekt naukowo-badawczy poświęcony ocenie determinant pomyślnego starzenia się. Zdobywca rekordu Guinnessa, najstarszy windsurfer na świecie, Pan Piotr Dudek, przyjął nasze zaproszenie do udziału w spersonalizowanym projekcie naukowym pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Piotra Jankowskiego. Projekt obejmujący kompleksową diagnostykę i monitorowanie stanu zdrowia posłuży poznawaniu potrzeb zdrowotnych i czynników determinujących jakość życia związaną ze zdrowiem, jak również przyczyni się do promowania postaw prozdrowotnych w społeczeństwie. Wyrażamy nadzieję, że zainaugurowany w dniu pobicia rekordu Guinnessa projekt, wychodzący naprzeciw wyzwaniom zdrowia publicznego, osiągnie równie spektakularny sukces i poprzez wymiar badawczo-edukacyjny przyczyni się w sposób istotny do poprawy świadomości na temat czynników warunkujących stan zdrowia, jakość życia i pomyślne starzenie się. Panu Piotrowi składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania oraz wdzięczność za otwartość i chęć do wspólnych działań na rzecz zdrowia.
Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego,
im. prof. W. Orłowskiego CMKP
Tomasz Kopiec

 • hospital logo header min
  Adres:
  ul. Czerniakowska 231
  00-416 Warszawa
  NIP: 526-000-68-58, REGON: 000290883
  KRS: 0000007616
  Centrala Telefoniczna Szpitala:
  telefon: 22 58 41 400
  telefon: 22 58 41 112
  telefon: 22 62 83 011

  Sekretariat Dyrektora Szpitala:
  telefon: 22 58 41 250
  faks: 22 62 16 288
  e-mail:szpital@szpital-orlowskiego.pl

 • BiP
  Strona Facebook Strona Instagram Strona Linkedin