Strona Facebook
Strona Linkedin

UE RP MAZ
godlo

Projekt  jest realizowany przez samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego 414 904 700 zł to środki europejskie, blisko 49 905 568 zł to wkład własny Województwa Mazowieckiego, a 15 189 732 pochodzi z budżetu państwa. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Liderem projektu jest Województwo Mazowieckie, a partnerami projektu są podmioty lecznicze z obszaru województwa mazowieckiego:

1)         wskazane przez wojewodę mazowieckiego do pozostawania w stanie podwyższonej gotowości (zgodnie z obwieszczeniem opublikowanym w dniu 29.02.2020 r. oraz decyzjami administracyjnymi wydawanymi przez wojewodę po tej dacie) – razem 70 podmiotów/lokalizacji;

2)         5 stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego.

Projekt pozwoli na wyposażenie m.in. w niezbędny sprzęt podmioty, na które wojewoda mazowiecki nakłada obowiązek podwyższonej gotowości. Dzięki temu właściwą opieką medyczną objęci będą wszyscy pacjenci z objawami koronawirusa oraz odizolowane zostaną osoby wymagające hospitalizacji z innych względów

Projekt obejmuje wydatki związane z niezbędną aparaturą medyczną i diagnostyczną (wraz z usługą remontowo-budowlaną niezbędną do uruchomienia aparatury), środkami ochrony jednorazowej, tak aby zwiększyć możliwości diagnostyczne, ratownicze i medyczne na terenie województwa mazowieckiego. W szczególności:

• zakup lub wynajem aparatury medycznej i diagnostycznej (wraz z usługą remontowo-budowlaną niezbędną do uruchomienia tej aparatury);

• zakup odczynników oraz materiałów medycznych;

• zakup urządzeń do dezynfekcji;

• zakup środków do dezynfekcji;

• zakup środków ochrony indywidualnej;

• zakup leków, szczepionek, testów;

• stworzenie tymczasowych obiektów kubaturowych związanych z leczeniem i diagnostyką m.in. zakup, wynajem, niezbędne roboty budowlane;

• inne niezbędne wydatki, które pojawią się wraz z potencjalnym rozwojem epidemii.

• robotami remontowo-budowlanymi.

Decyzja o ostatecznym zakresie i miejscu realizacji projektu, w tym o lokalizacji zakupionego sprzętu, jest podejmowana w oparciu o aktualne potrzeby w ścisłej koordynacji z wojewodą mazowieckim. Projekt zakłada możliwość elastycznego przenoszenia zakupionego sprzętu pomiędzy partnerami projektu, tak aby zapewnić jego optymalne wykorzystanie – dlatego też aparatura medyczna jest partnerom projektu wyłącznie użyczana, natomiast pozostały asortyment (środki podlegające zużyciu) jest przekazywany partnerom na własność w drodze darowizny.

Projekt będzie realizowany do końca 2022 r., z możliwością jego przedłużenia, w zależności od rozwoju epidemii w kraju.

W związku z realizacją projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego", Szpital nas otrzymał w ubiegłym i bieżącym roku znaczne ilości środków ochrony indywidualnej - fartuchy barierowe, maski FFP3 i FFP2, maski KN95, rękawiczki nitrylowe, gogle ochronne, kombinezony ochronne, fartuchy barierowe, maski, maski chirurgiczne, rękawiczki nitrylowe i bezpudrowe oraz przyłbice.

W bieżącym roku, realizując powyższy projekt, otrzymaliśmy również aparaturę medyczną. Są to:

• defibrylator dwufazowy z możliwością stymulacji i kardiowersji PHILIPS Efficia DFM100 szt. 3 (użyczenie) – wartość 16 740,00 zł,
  • kaniula donosowa rozmiar L - szt. 30 (darowizna) – wartość 2 203,20 zł,
  • ssak elektryczny 6 szt. (darowizna) – wartość 52 462,08 zł,
  • HiFent kaniula rozmiar S - szt. 20, HiFent kaniula rozmiar M - szt. 40, HiFent adapter do tracheotomii - szt. 10 oraz HiFent układ oddechowy podgrzewany z komorą samo-napełniającą się - szt. 30 (darowizna) – wartość 10 584,00 zł,
  • pompa infuzyjna Brown Infusion (compact Plus) – 15 szt. (użyczenie) – wartość 48 006,00 zł,
  • aparat RTG mobilny Samsung GM85 (użyczenie) – wartość 39 7314,72 zł.

Możliwość realizacji przez SPSK im. Prof. W. Orłowskiego przedmiotowego projektu jest bardzo korzystna z punktu widzenia dostępności środków ochrony indywidualnej i aparatury medycznej niezbędnej w działalności leczniczej Szpitala, z bezpośrednią korzyścią dla pacjenta.

Całkowita wartość projektu dla wszystkich wykonawców wynosi 480 mln zł, z czego 414 904 700 zł to środki europejskie, blisko 49 905 568 zł, to wkład własny Województwa Mazowieckiego, a 15 189 732 zł pochodzi z budżetu państwa. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Zakres zadań w projekcie obejmuje wydatki związane z: niezbędną aparaturą medyczną i diagnostyczną (wraz z adaptacją pomieszczeń niezbędną do uruchomienia aparatury), robotami remontowo-budowlanymi, zakupem środków ochrony jednorazowej i dezynfekcji, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców województwa mazowieckiego oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

partnerzy UE
godlo

• hospital logo header min
    Adres:
    ul. Czerniakowska 231