Informacja dla pacjenta przed przyjęciem do oddziału szpitala

Zapisy do oddziału szpitalnego odbywają się w Rejestracji Szpitala w dni powszednie w godz. 7-14 lub w Izbie Przyjęć w godzinach i dniach nie funkcjonowania Rejestracji Szpitala.

WYMAGANE DOKUMENTY

1.Dowód osobisty, paszport lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość

2.Skierowanie do szpitala (lub kod skierowania)

3.Dotychczasowa dokumentacja medyczna, zwłaszcza karty informacyjne z wcześniejszego leczenia szpitalnego  lub wcześniej wykonane wynik badań (lub dokumentacja określona przez lekarza kierującego do szpitala)

4.W tracie zapisywania do szpitala personel przekaże formularz w celu podania danych osoby upoważnionej do informacji o  stanie zdrowia i udostępnianiu dokumentacji medycznej.

PRZYJMOWANIE LEKÓW

1.Pacjenci przyjmowani na oddział szpitalny w celu operacji lub badań inwazyjnych (biopsja, gastroskopia, kolonoskopia) powinni po konsultacji z lekarzem kierującym ustalić zasady przyjmowania aktualnych leków przed przyjęciem do Szpitala.

2.W trosce o i bezpieczeństwo oraz ryzyko wystąpienia niekorzystnych interakcji między przyjmowanymi lekami, prosimy o przygotowanie LISTY AKTUALNIE PRZYJMOWANYCH LEKÓW, SUPLEMENTÓW DIETY, WITAMIN, ZIÓŁ”, którą należy mieć przy sobie i okazać lekarzowi w oddziale

Wszystkie przyjmowane regularnie leki można wziąć ze sobą do szpitala, wówczas leki te powinny być zachowane w oryginalnych opakowaniach z widoczną nazwą i dawką leku.

Nie należy zabierać leków rozdzielonych w innych pojemnikach, uniemożliwiających ich identyfikację.

Lekarz ustali, które ewentualnie zabrane ze sobą leki powinny być przekazane pielęgniarce w celu kontynuacji leczenia.

PROSIMY O POZOSTAWIENIE RZECZY WARTOŚCIOWYCH W DOMU LUB SKORZYSTANIE Z DEPOZYTU ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W IZBIE PRZYJĘĆ