LASEROWA TERAPIA JASKRY W RAMACH NFZ W NASZYM SZPITALU – PIERWSI NA MAZOWSZU I JAKO JEDNI Z TRZECH OŚRODKÓW W POLSCE WYKORZYSTUJEMY NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ TECHNOLOGIĘ W LECZENIU JASKRY

Z dumą informujemy, że jesteśmy pierwszą na Mazowszu i jedną z trzech w Polsce placówką, wykonującą zabiegi przeciwjaskrowe z wykorzystaniem bezdotykowego systemu laserowego DSLT.

Jaskra jest najczęstszą przyczyną nieodwracalnej utraty wzroku. Obecnie żyje na świecie około 4,5 mln osób, które utraciły wzrok właśnie z powodu jaskry. Istotą choroby jest postępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego, powstałe w wyniku zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Obecny stan wiedzy nie pozwala na całkowite, przyczynowe wyleczenie jaskry. Możliwe jest jednak spowolnienie a nawet zahamowanie postępu choroby. Swojego rodzaju przełomem w okulistyce było wprowadzenie do terapii jaskry laserów.

Urządzenie, które pojawiło się w naszym Szpitalu to pierwszy na świecie system laserowy, który nie wymaga użycia soczewki pośredniej (gonioskopu do laserowania). Działa bezpośrednio, przeztwardówkowo i bezdotykowo, a co najważniejsze dla pacjenta – bezbólowo. Laser wykorzystuje swoją wiązkę do stymulacji komórek beleczkowania w komorze przedniej oka wykonując 120 perfekcyjnie umiejscowionych laserowych strzałów, które zwiększają odpływ i tym samym obniżają ciśnienie wewnątrzgałkowe. System osiąga nadzwyczajny poziom bezpieczeństwa bowiem wykorzystuje innowacyjny eye-tracker, śledzący pozycję oka w czasie rzeczywistym.

Zabieg jest powtarzalny i może być wykonywany u większości pacjentów z jaskrą otwartego kąta, jako forma pierwszej pomocy w przypadku zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zabiegi mogą być wykonywane nawet u pacjentów uczulonych na środki znieczulające.

Bardzo dziękujemy zespołowi Oddziału Klinicznego Okulistyki, pod kierownictwem prof. Iwony Grabskiej-Liberek za codzienne zaangażowanie w rozwój usług świadczonych pacjentom!

Osoby zainteresowane zabiegami przeciwjaskrowymi zachęcamy do kontaktu z rejestracją Poradni Okulistycznej – Poradnia leczenia jaskry: tel. 22 58 41 340 lub 22 58 41 23.

Dziękujemy naszemu Zespołowi za ciągłe dążenie do klinicznej doskonałości!

Laserowa terapia jaskry