NOWY ECHOKARDIOGRAF W NASZYM SZPITALU – PRECYZYJNA DIAGNOSTYKA KARDIOLOGICZNA I LECZENIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Z dumą informujemy, że w dniu wczorajszym w naszym Szpitalu wykonano pierwsze przezprzełykowe echo serca (TTE).

Echokardiografia przezprzełykowa to zaawansowane badanie diagnostyczne, które pozwala na szczegółową ocenę struktury i funkcji serca. Obraz uzyskiwany w badaniu TEE jest bardzo wyraźny i niezakłócony przez warunki anatomiczne takie jak deformacja klatki piersiowej, czy otyłość. Badanie przezprzełykowe echo jest najbardziej precyzyjną metodą badania serca.  Obrazowanie odbywa się poprzez cienką sondę ultrasonograficzną wprowadzaną do przełyku, którego bliskie sąsiedztwo z lewą częścią serca minimalizuje odległość między sondą, a strukturami serca. TTE jest szczególnie użyteczne w diagnostyce zmian niewidocznych przy stosowaniu echokardiografii przezklatkowej. Wskazaniami do badania są m.in. nabyte i wrodzone wady serca, diagnostyka zastawek, diagnostyka dużych naczyń w obrębie serca – aorty, naczyń krwionośnych płuc, diagnostyka skrzeplin.

Zakupiony przez Szpital w ostatnich tygodniach echokardiograf to inwestycja w zdrowie i jakość opieki nad pacjentami kardiologicznymi. Zaledwie miesiąc po uruchomieniu Pododdziału Kardiologii wykonujemy najdokładniejsze badania obrazowe i czynnościowe serca, czyniąc diagnostykę precyzyjną i dostępną dla pacjenta. Diagnozujemy i leczymy pacjentów z najbardziej skomplikowanymi schorzeniami. Wykwalifikowany Zespół najlepszych kardiologów, zarówno w ramach Oddziału jak i Poradni Kardiologicznej, świadczy opiekę na najwyższym poziomie klinicznym.

zdjęcie_kolaż.jpg