SERCE ŚWIATOWEJ BARIATRII PRZEZ DWA DNI BIŁO W WARSZAWIE – PODSUMOWANIE III WARSZAWSKIEJ WIOSNY BARIATRYCZNEJ

W dniach 23-24 maja w Warszawie odbyła się III edycja Warszawskiej Wiosny Bariatrycznej – Konferencji poświęconej interdyscyplinarnemu podejściu do leczenia otyłości. Znakomite wystąpienia światowej klasy ekspertów, inspirujące dyskusje w kuluarach, sesje stacjonarne i satelitarne, nadały wydarzeniu wyjątkowy, międzynarodowy wymiar kliniczno-naukowy. Przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Konferencji był prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski – kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Bariatrycznej naszego Szpitala, który wraz z dyrektorem placówki, Tomaszem Kopcem i dyrektorem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, prof. dr hab. n. med. Ryszardem Gellertem, zainaugurowali wydarzenie. W programie nie zabrakło wielodziedzinowych tematów wystąpień, stąd też Konferencja zgromadziła przedstawicieli wielu środowisk – lekarzy, dietetyków, farmaceutów, prawników i specjalistów zdrowia publicznego. Jest nam niezmiernie miło, że w gronie prelegentów znaleźli się przedstawiciele Szpitala:

- dr n. med. Artur Binda – „Migracja żołądka do klatki piersiowej po SG: mechanizm i leczenie chirurgiczne”;
- prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski – „Przygotowanie do zabiegu bariatrycznego pacjenta z chorobą serca lub naczyń”;
- dr n. med. Paweł Jaworski – „Nowoczesna diagnostyka choroby refluksowej przed i po operacji bariatrycznej”; „SASI”;
- dr hab. n. med. Alina Kuryłowicz, prof. CMKP – „Farmakologiczne (i nie tylko) metody wsparcia efektów chirurgii bariatrycznej”;
- lek. Emilia Kudlicka – „Reflux po MGB – mechanizm patofizjologiczny”;
- prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski – przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego, panelista dyskusji okrągłego stołu poświęconej strategii zarządzania powikłaniami w chirurgicznym leczeniu otyłości;
- dr n. med. Michał Wąsowski – „”Twój pacjent bariatryczny kilka lat później – co dalej po zabiegu”?

Składamy podziękowania i gratulacje Panu Profesorowi i wszystkim uczestnikom wydarzenia – do zobaczenia za rok!

WWB