Zakład Endoskopii i Diagnostyki Czynnościowej Przewodu Pokarmowego – kompleksowa diagnostyka i profilaktyka w naszym Szpitalu

W naszym Szpitalu działa Zakład Endoskopii i Diagnostyki Czynnościowej Przewodu Pokarmowego, którym kieruje lek. Karolina Wawiernia, zaś funkcję Pielęgniarki koordynującej pełni mgr Magdalena Bałecka – specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego i onkologicznego.

Realizujemy świadczenia diagnostyczne i zabiegi endoskopowe w ramach kontraktu z NFZ (konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza) dla mieszkańców Warszawy i województwa mazowieckiego. W tym roku przyjęliśmy już niemal 1000 pacjentów!

W zakresie swojej działalności Zakład wykonuje badania i zabiegi diagnostyczno-profilaktyczne umożliwiające wczesne wykrywanie chorób nowotworowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Zabiegi przeprowadzane są w trybie:

• planowym (np. usunięcie polipów żołądka, przełyku, jelita grubego, zabiegi wprowadzenia przetoki prze powłoki brzuszne bezpośrednio do żołądka PEG, zabieg PEJ umożliwiający podawanie preparatów odżywczych prosto do jelita cienkiego, zakładanie protez przełykowych i jelitowych, rozszerzanie łagodnych zwężeń przełyku, odźwiernika, jelita grubego)
  • ostrodyżurowym – tamowanie krwawień i krwotoków do przewodu pokarmowego. Warto wspomnieć, że kolonoskopia, mająca opinię badania nieprzyjemnego i bolesnego jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym dożylnym – bez dodatkowych opłat.

Nasz Zakład jest oddziałem dziennym – lekarze pracują w godz. 7.00-14.30; badania wykonywane są w trybie ambulatoryjnym i w trybie hospitalizacji jednodniowej, czyli dla przykładu: pacjent do badania kolonoskopii przygotowuje się w domu, ściśle według otrzymanych od nas instrukcji, zgłasza się na badanie i wychodzi do domu po ok. 3 godzinach od jego wykonania.

Zespół naszych specjalistów – składający się z 6 lekarzy endoskopistów i 7 pielęgniarek – posiada wysokie kompetencje i kwalifikacje oraz duże doświadczenie w zakresie endoskopii i chirurgii. Sukcesywnie doskonali swoje umiejętności poprzez regularne uczestnictwo w szkoleniach, co daje możliwość rozszerzania wykonywanych w naszym Szpitalu procedur zabiegowych.

Wszystkich zainteresowanych świadczeniami realizowanymi Zakład Endoskopii i Diagnostyki Czynnościowej Przewodu Pokarmowego zapraszamy do kontaktu z sekretariatem, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.40-15.00.

Tel.: 22 58-41-241

Zakład Endoskopii i Diagnostyki Czynnościowej Przewodu Pokarmowego