Idź do Menu główne Idź do głównej zawartości
Strona Facebook
Strona Instagram
Strona Linkedin
Odwróć kolory

W naszym Szpitalu uruchomiono Pododdział Kardiologii z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego

W Klinice Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii naszego Szpitala utworzono Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego – OINK, którym kierował będzie prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski. Od czerwca w szpitalu trwały intensywne prace remontowo-modernizacyjne, polegające na dostosowaniu rozwiązań infrastrukturalnych do potrzeb oddziału. Zorganizowanych zostało 13 stanowisk intensywnego nadzoru kardiologicznego z wyodrębnionym personelem
i stałym monitoringiem. To dla placówki przełomowy moment i ogromny sukces
w rozwoju usług medycznych świadczonych w Szpitalu, który reaguje na dynamicznie zmieniające się potrzeby pacjentów i dąży w ten sposób do osiągnięcia najwyższych standardów opieki.
W ramach dalszego rozwoju Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii planowane jest zwiększenie bazy łóżkowej, która docelowo wyniesie 55 łóżek. Modernizacja i doposażenie oddziału, zlokalizowanego na dwóch kondygnacjach budynku, umożliwią skuteczne zarządzanie jego infrastrukturą, a przede wszystkim  poprawią dostępność i jakość diagnozowania i leczenia pacjentów.

Wyodrębnienie w strukturze Szpitala Pododdziału Kardiologii z OINK podyktowane jest przede wszystkim potrzebami zdrowotnymi lokalnej społeczności, których struktura jest determinowana głównie zaawansowanym procesem starzenia się społeczeństwa, obserwowanym również
w Warszawie, szczególnie zaś w dzielnicy Powiśle. Pacjenci w wieku podeszłym cierpią przede wszystkim z powodu chorób układu krążenia, których leczenie jest szczególnie trudne i wymagające z powodu częstego występowania innych schorzeń i problemów zdrowotnych w tej grupie chorych. Zarówno obecnie, jak i w długofalowej perspektywie będzie to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi staje system ochrony zdrowia. To również jedno z kluczowych wyzwań terapeutycznych.

Stworzenie oddziału intensywnego nadzoru kardiologicznego pozwoli na nowoczesne i odpowiadające współczesnym standardom leczenie pacjentów z wielochorobowością, ze schorzeniami internistycznymi, w tym przede wszystkim kardiologicznymi.  Intensywny nadzór kardiologiczny daje możliwość leczenia najbardziej zagrożonych pacjentów, niejednokrotnie
w ponadstandardowych sytuacjach i wielodyscyplinarnych uwarunkowaniach klinicznych. To odpowiedź lecznictwa stacjonarnego na potrzeby i oczekiwania pacjentów – nie tylko tego w wieku podeszłym. Choroby układu krążenia stanowią bowiem w Polsce główną przyczynę zgonów przedwczesnych. Wyzwaniem polskiej kardiologii jest zatem dostosowanie opieki medycznej do wyzwań kryzysu demograficznego, ale również do  zwiększającej się zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego wśród osób w wieku produkcyjnym. Zapewnienie profesjonalnej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej umożliwia natychmiastową reakcję w stanie zagrożenia życia i ma fundamentalne znaczenie w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów – mówi prof. Piotr Jankowski.  

Stanowiska intensywnego nadzoru kardiologicznego będą wyposażone w wysokospecjalistyczną aparaturę medyczną. Poprzez wykonywanie pełnego zakresu procedur z zakresu intensywnego nadzoru kardiologicznego oraz internistycznego, a także utrzymywanie wysokiego standardu opieki pielęgniarskiej chorzy w stanie zagrożenia życia będą mieć zapewnione stały, całodobowy monitoring, szybką diagnostykę oraz optymalne leczenie.

Pododdział Kardiologii z Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego

  • hospital logo header min
    Adres:
    ul. Czerniakowska 231
    00-416 Warszawa
    NIP: 526-000-68-58, REGON: 000290883
    KRS: 0000007616
    Centrala Telefoniczna Szpitala:
    telefon: 22 58 41 400
    telefon: 22 58 41 112
    telefon: 22 62 83 011

    Sekretariat Dyrektora Szpitala:
    telefon: 22 58 41 250
    faks: 22 62 16 288
    e-mail:szpital@szpital-orlowskiego.pl

  • BiP
    Strona Facebook Strona Instagram Strona Linkedin