Akcja medyczna „Szpital w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”

Logo promujące akcję Szpital w hołdzie Powstańcom WarszawskimZapraszamy Powstańców Warszawskich na badania w SPSK im. prof. Orłowskiego CMKP

W związku ze zbliżającymi się obchodami 79. rocznicy Powstania Warszawskiego,
w hołdzie Bohaterom Powstania, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof.
W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego pragnie serdecznie zaprosić Powstańców Warszawskich na konsultacje i badania w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej.

Szpital zaprasza do udziału w akcji pn.: „Szpital w hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego”. Powstańcy mogą wziąć udział w konsultacjach i badaniach specjalistycznych od 1 sierpnia do 30 września 2023 r. Pakiet badań obejmuje konsultacje w zakresie:

• chirurgii ogólnej i plastycznej,
  • okulistyki,
  • chorób wewnętrznych,
  • neurologii i epileptologii,
  • gerontokardiologii,
  • urologii,
  • psychologii,
  • zabiegów fizykoterapii.

Zapisy są możliwe od 1 sierpnia do 30 września, od poniedziałku do piątku w godzinach
11-14, wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem telefonu: 573-958-501
. Aby wziąć udział
w badaniu, niezbędne jest podanie numeru zaświadczenia o uprawnieniach kombatanckich. Zalecamy aby proces diagnostyczny rozpoczął się wizytą u lekarza geriatry.

Historia SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP jest związana z Powstaniem Warszawskim. W lecznicy przy ul. Czerniakowskiej urządzono powstańczy szpital polowy, który służył jako główna baza sanitarna na Powiślu.

Honorowy patronat nad akcją objął prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.