Szlachetna Paczka – akcja studentów Wydziału Polonistyki UW i naszego Szpitala

Szlachetna Paczka.2

Szlachetna Paczka, to jak wiemy, ważna inicjatywa łącząca ludzi, którzy dzieląc się z innymi wspierają najbardziej potrzebujących, znajdującym się z różnych przyczyn w trudnej sytuacji materialnej. Apogeum tych działań przypada na grudzień – czas Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, kiedy to tradycyjnie przekazujemy sobie życzenia i prezenty.

Podstawą akcji Szlachetnej Paczki są darczyńcy i wolontariusze, którzy dary zbierają, przygotowują i dostarczają do wytypowanych osób i rodzin. Co cieszy, są to w dużej mierze ludzie młodzi. Wolontariuszami Szlachetnej Paczki byli m.in. studenci Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zgromadzili znaczną ilość różnego rodzaju artykułów, wypełniając nimi aż 9 kartonów. Były to m.in. środki czystości i kosmetyki, artykuły spożywcze różnego rodzaju o długim terminie ważności, ubrania (bluzy, kurki, buty), a nawet pościel i kołdry.

Nasz Szpital może poszczycić się skromnym udziałem w tej akcji, oferując pomoc w transporcie. Studenci szczególnie dziękują p. Annie Zdun – Kierownik ds. Pielęgniarek Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Drodzy STUDENCI – gratulujemy i dziękujemy.  Największą dla Was nagrodą jest wdzięczność obdarowanych.