Kardiologia Prewencyjna

Logo konferencji Kardiologia PrewencyjnaW dniach 18-19 listopada br., w Krakowie odbędzie się XV Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2022 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”.

Otwarcie Konferencji nastąpi w dn. 18 listopada o godz. 15.00. Zespół Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontologii Szpitala Orłowskiego współorganizuje oraz bierze aktywny udział w Konferencji.

Program konferencji obfituje w szczególnie wiele ciekawych tematów. Ważną pozycję w programie mają sesje poświęcone zasadom prowadzenia zdrowego stylu życia. Interesujące i ważne z punktu widzenia bieżącej sytuacji są sesje poświęcone otyłości. Dużo emocji wzbudzi z pewnością sesja pro-kontra, w czasie której zmierzą się najwybitniejsi eksperci w swoich dziedzinach. Komitet Naukowy Konferencji przygotował także wiele innych ciekawych sesji, między innymi sesje na temat nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii, niewydolności serca, choroby wieńcowej oraz leczenia przeciwpłytkowego i przeciwzakrzepowego. Ciekawie zapowiadają się też sesje poświęcone kardiologii wieku podeszłego.

W programie znalazły się także prezentacje najnowszych wyników dużych polskich projektów badawczych i inne doniesienia z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych.

Odbędzie się również organizowana po raz pierwszy sesja studencka, a także liczne sesje dydaktyczne, w tym sesje wytycznych Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Udział w konferencji wezmą najlepsi polscy wykładowcy i cieszący się międzynarodowym uznaniem, eksperci.  Podobnie jak poprzednie konferencje, również tegoroczna z pewnością okaże się miejscem twórczej wymiany poglądów.