Pani dr Halina Runkiewicz kończy wieloletnią pracę w naszym Szpitalu

Zdjęcie przedstawia, od lewej: sekretarkę medyczną, dyrektor Szpitala Leszek Kliś i dr Halina RunkiewiczNieczęsto się zdarza, że wiążemy całą swoją karierę zawodową, tym bardziej w zawodzie lekarza, z jednym pracodawcą. A sytuacja taka dotyczy naszej Pani doktor Haliny Runkiewicz, lekarza pediatry, aktywnej zawodowo od ponad 50 lat. Większość tych lat p. dr Runkiewicz poświęciła opiece nad noworodkami, najmłodszymi pacjentami Oddziału Klinicznego Neonatologii i Poradni Neonatologicznej. Tak małe dzieci to pacjenci szczególni. Ich problemy zdrowotne stanowią szczególne wyzwania, wymagające wysokiego poziomu umiejętności, wiedzy medycznej i doświadczenia.

Doktor Halina Runkiewicz to wspaniały lekarz, cudowna i serdeczna osoba, uwielbiana przez małych pacjentów i ich rodziców. Podczas tych wszystkich lat pracy w Szpitalu Orłowskiego tworzyła bardzo ciepłą atmosferę. Posiada rzadki dar zjednywania sympatii i wzbudzania zaufania pacjentów. W pracę z niemowlętami i ich rodzicami wkłada całą swoją ogromną wiedzę i wielkie serce. Jednocześnie niezwykle profesjonalna, "trzymająca rękę na pulsie" aktualnej wiedzy medycznej.

Jako otwarty człowiek, serdeczna koleżanka i profesjonalistka w pracy wychowała pokolenia neonatologów. Jej entuzjazm, optymizm i wigor życiowy jest dla nas wszystkich wskazaniem, jak należy podchodzić zarówno do pracy jak też zwykłych spraw życiowych.

Bardzo dziękujemy Pani dr Halinie Runkiewicz za ten przykład wspaniałej postawy jako lekarza i człowieka oraz życzymy wielu dalszych szczęśliwych lat w zdrowiu.