Opublikowano dnia: 2019-01-11 - Kategoria: Aktualności

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szpitalu Orłowskiego
13 stycznia 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie to już 27. edycja tej uznanej akcji społecznej zbiórki środków pieniężnych na wsparcie placówek ochrony zdrowia w zakresie sprzętu i aparatury medycznej. Celem tegorocznego Finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Będą to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, a więc takie, które udzielają pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. W wysokospecjalistycznych placówkach szczególnie ważne jest posiadanie nowoczesnego, spełniającego najwyższe standardy wyposażenia, które stwarza lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadzą również zbiórkę pieniędzy na terenie naszego Szpitala. Będziemy ich jak zwykle gościć i pomagać w tej akcji.

Klinika Neonatologii SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP od wielu lat jest beneficjentem darów Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pozyskaliśmy sprzęt najwyższej klasy, zarówno do leczenia, jak i diagnostyki noworodków. W salach porodowych noworodki wymagające aktywnych działań poprawiających adaptację do życia zewnątrzmacicznego korzystają z profesjonalnych stanowisk do resuscytacji. Bezpieczny transport do Oddziału Intensywnej Opieki Noworodka zapewniają specjalistyczne inkubatory transportowe, podtrzymujące najważniejsze funkcje życiowe ciężko chorych dzieci. Oddział ten dysponuje licznym sprzętem opatrzonym czerwonym serduszkiem, takim jak: respiratory, aparaty do nieinwazyjnego wsparcia oddychania, sprzęt do nieinwazyjnego monitorowania oddychania i krążenia krwi, inkubatory, lampy do fototerapii. Sprzęt diagnostyczny, m.in. aparaty USG oraz rentgenowskie do diagnostyki przyłóżkowej, to także sprzęt przekazany przez Fundację.