Opublikowano dnia: 2019-07-02 - Kategoria: Aktualności

Warsztaty wentylacji inwazyjnej

Dzień dobry,

serdecznie zapraszam na warsztaty wentylacji inwazyjnej, które odbędą się w dniu 19 lipca br. w CMKP (Szpital Orłowskiego, Klinika Neonatologii). Korzystamy z obecności w Polsce prof. Jaquesa Belika z SickKids Hospital w Toronto.

Jest to kontynuacja warsztatów, które rozpoczęły się w Augustowie, podczas Wiosennych Spotkań Neonatologicznych. Zainteresowanie, które tam wzbudził warsztat, zachęciło nas do kontynuacji tematu.

Prof. Belik dysponuje autorskim modelem noworodka z możliwością wentylacji płuc sprężonym CO2, z wizualizacją wyniku wentylacji na ekranie w postaci symulowanego paCO2 pacjenta. Układ umożliwia trenowanie różnych trybów wentylacji (respirator ACUTRONIC HFO) i obserwację wyników naszych wysiłków na ekranie monitora. Jest to doskonalenie umiejętności wentylacji w lekkiej, prostej, czasem nawet zabawnej formie, po prostu wakacyjnie.

Będzie także możliwość  wysłuchania wykładu, treningu na modelu (to główny punkt programu) oraz dyskusji z prof. Jaquesem Belikiem, którego szerokie zainteresowania w intensywnej terapii obejmują m.in. analizę mechaniki wentylacji płuc, PPHN, wentylację tlenkiem azotu, problem bezdechów u noworodków.

Serdecznie zapraszam do Szpitala Orłowskiego w dniu 19 lipca, na godz. 11.00. Przewidywany czas warsztatu - 4h. Wiem, że to wakacyjny czas, ale wakacyjnym Pracusiom też coś się należy!

Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłaszanie obecności mailowo. Będę wdzięczna za informację zwrotną do 10 lipca, będzie nam łatwiej przygotować się do przyjęcia zainteresowanych.

Przewidywana liczebność grupy - do 30 osób

Maria Wilińska