Opublikowano dnia: 2020-05-11 - Kategoria: Aktualności

Obchodzony rokrocznie w dniu 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej, to szczególna okazja złożenia całej grupie zawodowej Pielęgniarek i Położnych - szczególnie tym, pracującym w naszym Szpitalu, serdecznych życzeń i podziękowań.

Wyrażamy wdzięczność za codzienną, trudną i odpowiedzialną pracę, pełnioną obecnie w szczególnie trudnej sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2. Doceniamy profesjonalizm i troskę o pacjenta.

Życzymy całemu gronu Pielęgniarek i Położnych zdrowia i realizacji zamierzeń osobistych. Życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także tego, aby zawsze towarzyszyła Wam wdzięczność pacjentów za opiekę i wsparcie w procesie leczenia.

W dowód uznania wkładu, jaki Pielęgniarki i Położne wnoszą w funkcjonowanie systemów ochrony zdrowia, a także aby zwrócić uwagę na zagrożenia związane z niedoborem tej kadry medycznej na całym świecie, decyzją Międzynarodowej Rady Pielęgniarek rok 2020 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarek i Położnych.