Opublikowano dnia: 2018-11-19 - Kategoria: Aktualności

Jubileusz 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii
Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

W dniu 17 listopada br. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyła się Konferencja Szkoleniowa pn. „Współczesna neurologia”, wieńcząca obchody Jubileuszu 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii CMKP.
W części merytorycznej Konferencji, kierowanej do ordynatorów i kierowników specjalizacji, jej uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i postępami medycyny w głównych obszarach współczesnej neurologii. Tematyka wykładów dotyczyła zagadnień, ważnych z punktu widzenia codziennej pracy klinicznej, takich jak: leczenie trombolityczne udarów, diagnostyka i leczenie padaczki oraz choroby Parkinsona, czy rozpoznawanie guzów mózgu. Zostały przedstawione również przyszłe metody terapii genowej w chorobach neurologicznych.

Uroczystość Jubileuszowa była także okazją do spotkania się licznego grona lekarzy, nie tylko wybitnych specjalistów w dziedzinie neurologii i osób zasłużonych dla tej dziedziny medycyny, ale także młodszego pokolenia lekarzy neurologów. Nie obyło się bez wspomnień – powrotu do pierwszych lat funkcjonowania Kliniki, ale i rozmów na tematy aktualne, ważne dla całego środowiska medyków.

Galeria zdjęć z wydarzenia