Opublikowano dnia: 2019-07-29 - Kategoria: Aktualności

Ubiegłoroczna akcja medyczna na rzecz Powstańców udowodniła potrzebę jej kontynuowania. W ciągu 63 dni akcji Powstańcy Warszawscy skorzystali z bogatej oferty świadczeń zdrowotnych - diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych. Dlatego też, w okresie od 1 sierpnia do 2 października br. Szpital Orłowskiego jest znów szeroko otwarty na potrzeby naszych wyjątkowych Pacjentów. Otoczymy Ich opieką i troską.

Przypomnijmy, że walki powstańcze toczyły się m. in. na Czerniakowie, a ówczesny budynek ZUS, a obecnie nasz Szpital, był szpitalem powstańczym. Pamiętamy o tamtych wydarzeniach, o ludziach, którzy w murach naszego Szpitala stracili życie, walcząc z okupantem. Pamiętamy także o lekarzach, pielęgniarkach i sanitariuszach, którzy poświęcili tu życie ratując chorych i rannych.