Medyczne laboratorium Szpitala obsługuje Laboratorium DIAGNOSTYKA S.A.

Kontakt do Medycznego Laboratorium Diagnostyka:
telefon:(22) 58 41 209
fax:(22) 58 41 315

Kierownik Laboratorium mgr Marzena Krakowiak

tel. 663 680 195

mail: marzena.krakowiak@diag.pl

 

W skład laboratorium wchodzą pracownie:

 • hematologii
 • analityki ogólnej
 • biochemii
 • immunochemii
 • koagulologii
 • równowagi kwasowo-zasadowej
 • serologii transfuzjologicznej

Kadrę laboratorium diagnostyki klinicznej stanowi 7 diagnostów laboratoryjnych oraz 6 techników medycznych. To zespół wybitnych specjalistów, dzielących się swoją wiedzą oraz wieloletnią praktyką z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem, partnerujących lekarzom w trosce o zdrowie pacjentów.

Laboratorium diagnostyki klinicznej wykonuje zarówno bezpłatne badania dla pacjentów posiadających skierowania od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej jak i od lekarzy Przychodni Specjalistycznej przyjmujących pacjentów w budynku Szpitala. Świadczy również usługi komercyjne.

Punkt Pobrań czynny jest przez  6 dni w tygodniu:
pon. – pt. w godz. 7:00 - 14:00
sob. w godz. 8:00 - 12:00

O DIAGNOSTYCE:

 

DIAGNOSTYKA S.A. to ogólnopolska sieć medycznych laboratoriów diagnostycznych, rozwijająca się nieustannie od ponad 20 lat, zapewniając najwyższą jakość badań i najszerszy zakres usług. Firma prowadzi obecnie ponad 180 nowoczesnych laboratoriów medycznych, działających na terenie całego kraju i wyposażonych w aparaturę największych światowych producentów. DIAGNOSTYKA zatrudnia ponad 7000 wysokokwalifikowanych pracowników, w tym największą w Polsce liczbę diagnostów laboratoryjnych ze specjalizacjami. Ich pracę wspiera nowoczesny, autorski system informatyczny.

 

Pozycję krajowego lidera DIAGNOSTYKA zbudowała w oparciu o jakość wykonywanych badań oraz oferowanych usług. Jakość analityczną badań zapewnia rygorystyczny system wewnętrznej kontroli jakości, ponadto firma stale uczestniczy w licznych renomowanych krajowych i zagranicznych programach zewnątrzlaboratoryjnej kontroli jakości. Potwierdzeniem jakość usług DIAGNOSTYKI są akredytacje PN-EN ISO 15189 i PN-EN ISO 17025 oraz certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 27001.

 

Firma współpracuje z kilkoma tysiącami placówek medycznych, w tym renomowanymi szpitalami i instytutami, oraz największymi sieciami medycznymi, elastycznie dostosowując się do potrzeb publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej: klinik, szpitali, przychodni, ośrodków naukowych, gabinetów lekarskich, a także innych laboratoriów. DIAGNOSTYKA oferuje łatwy i natychmiastowy dostęp do wszelkich, również najnowocześniejszych, badań laboratoryjnych, a także do wyników badań online; w tym także do wyników archiwalnych. Oferta DIAGNOSTYKI obejmuje ponad 3000 różnych badań. Tylko w ubiegłym roku laboratoria sieci wykonały łącznie ponad 100 milionów badań dla ok. 15 milionów pacjentów.

 Zakład Patomorfologii

Kierownik:
dr n. med. Jarosław Wejman

Kontakt
e-mail:zakl.patomorfologii@szpital-orlowskiego.pl
telefon:(22) 58 41 214

Zakład Patomorfologii jest pełnoprofilowym ośrodkiem diagnostycznym wykonującym badania na rzecz jednostek Szpitala, a także na potrzeby współpracujących z Zakładem szpitali z Województwa Mazowieckiego, oraz klinik i gabinetów prywatnych.

Wykonujemy badania:
 • biopsyjne zarówno materiałów pooperacyjnych jak i wycinków diagnostycznych,
 • cytologiczne: cytologii złuszczeniowej (w tym badania cytologiczne moczu z zastosowaniem unikalnej techniki miliporowej) oraz aspiracyjnej,
 • autopsyjne.

Zakład jest wyposażony w nowoczesną aparaturę do przeprowadzania badań tkanek, ich zatapiania, krojenia oraz barwienia preparatów. Dysponujemy pełną możliwością wykonywania dodatkowych barwień histochemicznych, a także panelem do wykonywania odczynów immunomorfologicznych.

Personel techniczny posiada wieloletnie doświadczenie wykorzystywane również w kształceniu innych techników.

Lekarze pracujący w Zakładzie to uznani specjaliści biorący udział w szkoleniu do specjalizacji z zakresu patomorfologii oraz jako członkowie komisji egzaminacyjnych, a także jako członkowie powołanych przez Ministra Zdrowia Komisji ds. Akredytacji oraz Komisji ds. Specjalizacji w Patomorfologii.

Zakład posiada:
Licencje Komisji Akredytacyjnej Polskiego Towarzystwa Patologów na wykonywanie badań histopatologicznych oraz cytologicznych. Ponadto Zakład posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Patologów do prowadzenia szkolenia do specjalizacji z patomorfologii (trzy miejsca szkoleniowe).

Bierzemy udział w szkoleniu lekarzy innych specjalności - wykłady i szkolenia indywidualne.

Zakład utrzymuje kontakty naukowe z ośrodkami w Europie i Stanach Zjednoczonych.


Zakład Rentgenodiagnostyki

Kierownik p.o.:
Katarzyna Damm-Cieśla

Kontakt
e-mail:zakl.rtg@szpital-orlowskiego.pl
telefon:(22) 58 41 178 Zakład składa się z następujących pracowni:
 • Pracownia RTG,
 • Pracownia USG,
 • Samodzielna Pracownia Tomografii Komputerowej.
 • Nowoczesnym tomografem komputerowym GE Revolution EVO 64 rzędowym 128 warstwowym

Wykonujemy pełnoprofilowe badania: mózgu, zatok, kręgosłupa, układu kostnego, krtani, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy. Dostarczamy dokumentację zdjęciową i na płytach CD.

Oferujemy diagnostykę w ramach kontraktów z NFZ.

Informacje i zapisy w sekretariacie zakładu: tel. 22 58 41 178
Poniedziałek - Czwartek (7.00-18.00)
Piątek (7.00-14.30)

Zakład zatrudnia doświadczonych techników rentgenodiagnostyki i lekarzy radiologów z IIº specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej; prowadzi szkolenia z zakresu rentgenodiagnostyki dla lekarzy specjalizujących się w medycynie rodzinnej oraz radiologii.

Ważne informacje do pobrania:
 • Upoważnienie do dokumentacji medycznej.
 • Przygotowanie do badania urograficznego.
 • Przygotowanie do badania Tomografii Komputerowej z kontrastem.
 • Przygotowanie do badania Tomografii Komputerowej - kolonoskopia wirtualna.

Pracownia USG Ginekologiczne

przy Oddziale Klinicznym Ginekologii i Położnictwa

USG ginekologiczne - zapisy na badania w dni powszednie

telefon:(22) 58-41-138 w godz. 13:00-14:00.