AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2019-03-11 - Kategoria: Aktualności


Zapraszamy 14 marca br. na bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania jaskry. Badania odbędą się w Poradni Okulistycznej (parter), w godz. 9.00-14.00.

 

Jaskra to choroba, która uszkadza nerw wzrokowy, stopniowo doprowadzając do pogorszenia i utraty wzroku. Rozwija się powoli i przez długi czas nie daje objawów, dlatego nazywana jest „cichym złodziejem wzroku”. Skorzystajmy więc z szansy upewnienia się, że nie chorujemy na jaskrę, bądź że możemy ją leczyć na wczesnym etapie choroby.

Opublikowano dnia: 2019-02-26 - Kategoria: Aktualności

Kierownik Kliniki Neonatologii CMKP – p. Doc. dr hab. med. Maria Wilińska zaprasza lekarzy, pielęgniarki i położne na szkolenie dot. aktualizacji wytycznych WHO 2018 odnośnie opieki nad kobietą w okresie porodu i laktacji oraz opieki nad noworodkiem w zakresie laktacji i karmienia naturalnego.

 

Termin szkolenia 2 marca 2019 r. godz. 10 – 16.00.
Miejsce: Sala wykładowa SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP.

 

Program:

  1. Dr med. Marzena Kostuch, Kierownik Kliniki Neonatologii, DSK Lublin „Zaktualizowane wytyczne WHO 2018 w zakresie 10 Kroków do Udanego Karmienia Piersią w szpitalach – wskazówki dla zespołów medycznych i administracji szpitala.
  2. Dr hab. med. Maria Wilińska, Kierownik Kliniki Neonatologii CMKP „Nowe wytyczne WHO 2018 dotyczące laktacji i karmienia naturalnego noworodków chorych i urodzonych przedwcześnie, leczonych w OION.
  3. Dr Magdalena Zarlenga „Międzynarodowy kodeks marketingu produktów zastępujących mleko kobiece”.
  4. Dr hab. med. Maria Wilińska "Jak zostać Szpitalem Przyjaznym Dziecku? Sugestie dla zespołów organizacyjnych szpitali.

Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano dnia: 2019-02-25 - Kategoria: Aktualności


Opublikowano dnia: 2019-02-22 - Kategoria: Aktualności


W dn. 6 lutego br. pracownicy Szpitala - personel medyczny i administracyjny, uczestniczyli w szkoleniach na temat praw pacjenta. Prezentacja przepisów prawa w tym zakresie przygotowana była odrębnie dla każdej grupy zawodowej i ilustrowana licznymi przykładami. Pomogło to odnieść konkretne przepisy do określonych sytuacji w relacji pacjent – podmiot leczniczy.

Wydawałoby się, że wiemy dużo na temat praw pacjenta, ale przypomnienie sobie zmieniających się przecież przepisów prawa i ich zastosowań w codziennej praktyce szpitalnej, jest ważne zarówno z punktu widzenia pacjenta (również jego bliskich), personelu medycznego, jak i podmiotu leczniczego.

Szkolenia będą kontynuowane. (...)

Opublikowano dnia: 2019-02-20 - Kategoria: Aktualności


Sale operacyjne: sala cięć, histeroskopii i duża sala operacyjna Oddziału Ginekologii i Położnictwa w nowej szacie. Poprawi się standard i estetyka Oddziału, a także warunki pracy personelu medycznego. Oczekujemy teraz na wyposażenie w sprzęt medyczny.

<< ... 6 7 8 9 10 ... >>