AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2020-05-11 - Kategoria: Aktualności


Obchodzony rokrocznie w dniu 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej, to szczególna okazja złożenia całej grupie zawodowej Pielęgniarek i Położnych - szczególnie tym, pracującym w naszym Szpitalu, serdecznych życzeń i podziękowań.

Wyrażamy wdzięczność za codzienną, trudną i odpowiedzialną pracę, pełnioną obecnie w szczególnie trudnej sytuacji pandemii wirusa SARS-CoV-2. Doceniamy profesjonalizm i troskę o pacjenta.

Życzymy całemu gronu Pielęgniarek i Położnych zdrowia i realizacji zamierzeń osobistych. Życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także tego, aby zawsze towarzyszyła Wam wdzięczność pacjentów za opiekę i wsparcie w procesie leczenia.

W dowód uznania wkładu, jaki Pielęgniarki i Położne wnoszą w funkcjonowanie systemów ochrony zdrowia, a także aby zwrócić uwagę na zagrożenia związane z niedoborem tej kadry medycznej na całym świecie, decyzją Międzynarodowej Rady Pielęgniarek rok 2020 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarek i Położnych.

Opublikowano dnia: 2020-04-23 - Kategoria: Aktualności


Zwracamy uwagę, że wszystkie osoby wchodzące do naszego Szpitala, zarówno pracownicy, jak i pacjenci, mają wykonywany pomiar temperatury, a także z użyciem pulsoksymetru pomiar częstotliwości tętna oraz saturacji krwi, czyli wysycenia tlenem hemoglobiny krwi tętniczej.

 

Badania te mają na celu bezpieczny triage/segregację pracowników/pacjentów i zapobieganie szerzeniu się pandemii wirusa SARS-CoV-2.


Opublikowano dnia: 2020-04-14 - Kategoria: Aktualności

CENTRUM MEDYCZNE KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO

ul. Marymoncka 99/103, 01-813 Warszawa tel. 22 5693741, fax. 22 5693707

 

ogłasza konkurs

na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego

im. prof. W. Orłowskiego

Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, z siedzibą w Warszawie
przy ul. Czerniakowskiej 231

Opublikowano dnia: 2020-04-08 - Kategoria: Aktualności


Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością dla całego grona Pracowników Szpitala Orłowskiego, naszych Pacjentów i Przyjaciół.

 

Niech ten wyjątkowy w tym roku czas wielkanocny pozwoli nam wszystkim zapomnieć o trudnościach życia codziennego i spędzić czas w gronie najbliższych, a budząca się wiosna napełni nadzieją na nadejście bardziej radosnych dni.

Opublikowano dnia: 2020-04-07 - Kategoria: Aktualności

Z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce i problemy z dostępem osób głuchych do świadczeń medycznych Zarząd Główny PZG, w dniu 1 kwietnia, dzięki częściowemu wsparciu finansowemu  z Fundacji  PGNiG  uruchomił całodobową infolinię dla osób głuchych i placówek medycznych, do których zgłaszają się osoby głuche  po wystawienie e-recepty, czy uzyskanie e-porady.  Infolinia jest dostępna na 3 różnych komunikatorach. Prosiłabym o umieszczenie tej informacji na Państwa stronie internetowej, aby dotarła do jak największej grupy osób głuchych   Z infolinii mogą również korzystać pracownicy placówek medycznych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w poniższym linku.


<< ... 6 7 8 9 10 ... >>