AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2020-04-23 - Kategoria: Aktualności


Zwracamy uwagę, że wszystkie osoby wchodzące do naszego Szpitala, zarówno pracownicy, jak i pacjenci, mają wykonywany pomiar temperatury, a także z użyciem pulsoksymetru pomiar częstotliwości tętna oraz saturacji krwi, czyli wysycenia tlenem hemoglobiny krwi tętniczej.

 

Badania te mają na celu bezpieczny triage/segregację pracowników/pacjentów i zapobieganie szerzeniu się pandemii wirusa SARS-CoV-2.


Opublikowano dnia: 2020-04-14 - Kategoria: Aktualności

CENTRUM MEDYCZNE KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO

ul. Marymoncka 99/103, 01-813 Warszawa tel. 22 5693741, fax. 22 5693707

 

ogłasza konkurs

na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego

im. prof. W. Orłowskiego

Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, z siedzibą w Warszawie
przy ul. Czerniakowskiej 231

Opublikowano dnia: 2020-04-08 - Kategoria: Aktualności


Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością dla całego grona Pracowników Szpitala Orłowskiego, naszych Pacjentów i Przyjaciół.

 

Niech ten wyjątkowy w tym roku czas wielkanocny pozwoli nam wszystkim zapomnieć o trudnościach życia codziennego i spędzić czas w gronie najbliższych, a budząca się wiosna napełni nadzieją na nadejście bardziej radosnych dni.

Opublikowano dnia: 2020-04-07 - Kategoria: Aktualności

Z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce i problemy z dostępem osób głuchych do świadczeń medycznych Zarząd Główny PZG, w dniu 1 kwietnia, dzięki częściowemu wsparciu finansowemu  z Fundacji  PGNiG  uruchomił całodobową infolinię dla osób głuchych i placówek medycznych, do których zgłaszają się osoby głuche  po wystawienie e-recepty, czy uzyskanie e-porady.  Infolinia jest dostępna na 3 różnych komunikatorach. Prosiłabym o umieszczenie tej informacji na Państwa stronie internetowej, aby dotarła do jak największej grupy osób głuchych   Z infolinii mogą również korzystać pracownicy placówek medycznych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w poniższym linku.


Opublikowano dnia: 2020-04-06 - Kategoria: Aktualności


Szanowni Państwo Pracownicy Szpitala,

 

W dniu 7 kwietnia, po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia - Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Jest on obchodzony od 1950 r. w rocznicę powstania WHO, a jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej palące problemy zdrowotne społeczeństw w wymiarze globalnym.

 

Rok 2020 jest pod tym względem szczególny. To zmaganie się społeczeństw całego świata ze stanem pandemii z powodu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Do 1 kwietnia 2020 roku odnotowano ponad 853 tys. przypadków zachorowań na COVID-19 w ponad 180 państwach i terytoriach, w tym blisko 42 tys. zgonów i ponad 185 tys. przypadków wyzdrowienia. W okresie od listopada 2019 do połowy stycznia 2020 zachorowania pojawiały się głównie w mieście Wuhan, a następnie w całych Chinach. W drugiej połowie lutego ogniska zakażeń z setkami chorych wybuchły w Korei Południowej, we Włoszech oraz w Iranie. Od 4 marca 2020 notowane są zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. 13 marca 2020 WHO podała, że epicentrum pandemii koronawirusa stała się Europa. Chorzy zarejestrowani zostali na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy.

 

W skali międzynarodowej zostały podjęte działania w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa. Ograniczono podróże, wprowadzono kwarantanny i godziny policyjne, odroczono lub odwołano szereg wydarzeń sportowych, religijnych i kulturalnych. Część państw zamknęła granice lub wprowadziła ograniczenia ruchu granicznego, wprowadzono kontrole na lotniskach i dworcach kolejowych. W związku z wybuchem pandemii w ponad 124 państwach na poziomie krajowym lub lokalnym zostały zamknięte szkoły i uniwersytety, co w wymiarze globalnym dotknęło 1,2 miliarda uczniów i studentów. Pandemia doprowadziła w wymiarze światowym do zakłóceń społeczno-ekonomicznych oraz powszechnych obaw o niedobory dostaw żywności i podstawowych środków użytku codziennego.

 

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia nie sprzyja więc uroczystym obchodom. To trudny czas do świętowania przez środowisko szczególnie zaangażowane w ratowanie zdrowia i życia nas wszystkich w sytuacji epidemii. Przede wszystkim więc skierujmy do lekarzy, pielęgniarek i generalnie – wszystkich pracowników ochrony zdrowia, a szczególnie pracowników naszego Szpitala, podziękowanie za ich poświęcenie i ofiarność, ciężką pracę pełnioną w niecodziennych, szczególnie trudnych warunkach. Czego życzmy – przede wszystkim zdrowia, ale też tego, aby stan epidemii trwał jak najkrócej, a następne tygodnie i miesiące sprzyjały spokojniejszej pracy.

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

<< ... 6 7 8 9 10 ... >>