AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2019-04-16 - Kategoria: Aktualności


Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością dla całego grona Pracowników Szpitala Orłowskiego, naszych Pacjentów i Przyjaciół.

 

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań oraz wesołego "Alleluja". Niech ten czas wielkanocny pozwoli nam wszystkim oderwać się od codziennych zajęć, zasiąść przy świątecznym stole i spędzić radosny czas w gronie najbliższych.

Opublikowano dnia: 2019-04-05 - Kategoria: Aktualności


Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia 2019

 

W dniu 7 kwietnia, po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia - Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Dzisiejsze Święto to szczególna okazja złożenia wszystkim Państwu podziękowań za codzienną, trudną i jakże odpowiedzialną pracę. Składamy również najlepsze życzenia – zdrowia i satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także dużo pomyślności w życiu osobistym. Jesteśmy przekonani, że na co dzień doświadczają Państwo wdzięczności pacjentów za uratowanie ich zdrowia i niejednokrotnie życia.

 

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od 1950 r. w rocznicę powstania WHO, a jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej palące problemy zdrowotne społeczeństw w wymiarze globalnym. Hasło tegorocznych obchodów, to „Powszechna opieka zdrowotna – wszędzie i dla każdego”. Mimo znacznego postępu w tej dziedzinie, wciąż miliony ludzi na świecie muszą wybierać między opieką zdrowotną, a innymi podstawowymi potrzebami dnia codziennego. Co najmniej połowa światowej populacji nie ma dostępu do niezbędnych usług medycznych.

 

Ciąg dalszy po naciśnięciu przycisku "Przeczytaj więcej..."

Opublikowano dnia: 2019-03-27 - Kategoria: Aktualności


Było to pierwsze, z czterech planowanych na ten rok szkoleń personelu medycznego Szpitala, odnoszących się do zagadnień prawnych w relacji pacjent – szpital. Temat szkolenia – dokumentacja medyczna, dotyczył nie tyle zasad prowadzenia, ale co ważniejsze, jej wagi w odpowiedzialności cywilnej w sektorze medycznym, w tym w zakresie praw pacjenta oraz relacji: personel medyczny – pacjent i osoby bliskie pacjenta. Prowadzący szkolenie, p. mec. Dawid Chwiałkowski z firmy MEDRISK, uwzględnił w nim również zmiany przepisów prawa odnośnie udostępniania dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta. Warte podkreślenia było bardzo duże zainteresowanie szkoleniem. Nie obyło się oczywiście bez licznych pytań do naszego eksperta, co świadczyło o wadze poruszanych problemów.

 

Opublikowano dnia: 2019-03-22 - Kategoria: Aktualności


Jest to najnowocześniejszy aparat USG o wysokiej wydajności, pozwalający uzyskać niezwykle precyzyjny obraz diagnostyczny. Powstał z połączenia potrzeb klinicznych z najbardziej zaawansowanymi technologiami ultrasonograficznymi. Spełnia najważniejsze wymogi codziennej praktyki medycznej – posiada wysoką wydajność dzięki precyzyjnemu obrazowaniu, możliwość wykonywania wszechstronnych badań oraz komfort użytkowania.

 

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszych najmłodszych pacjentów i personelu medycznego.

Opublikowano dnia: 2019-03-18 - Kategoria: Aktualności

Została Pani Profesor wskazana w rankingu Pulsu Medycyny jako jedna ze 100 najbardziej wpływowych postaci polskiej medycyny w 2018 roku. Uzasadniły to Pani osobiste osiągnięcia w dziedzinie okulistyki, ale zapewne też ranga okulistyki, jako dziedziny medycyny. Jak Pani Profesor ocenia sytuację w Polsce w zakresie chorób oczu, czy różnimy się w tym względzie od innych krajów europejskich? Czy Polacy dbają o wzrok?

 

Bardzo się cieszę, że znalazłam się w rankingu 100 najbardziej wpływowych postaci polskiej medycyny. Włożyłam dużo wysiłku, jako prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego w ostatnich latach, aby okulistyka miała należne miejsce wśród innych specjalności medycznych. Pragnę z tej okazji podziękować moim współpracownikom, bo wysoka ranga okulistyki to również duża zasługa moich kolegów. Wszyscy pracowaliśmy na ten sukces. Jeżeli chodzi o Polaków w porównaniu z innymi krajami europejskimi, to niestety Polacy nie dbają o wzrok. Jak wykazały badania GUS’u, co trzeci Polak nie był w ogóle u okulisty. Jest to oczywiście także związane z dostępnością lekarzy okulistów, a także wprowadzeniem skierowań do świadczeń okulistycznych, co było złym rozwiązaniem. Pacjent czeka najpierw w kolejce do lekarza rodzinnego, a potem jeszcze w następnej kolejce do lekarza okulisty. Wydłuża to proces leczenia. Mam nadzieję, że i to też ulegnie zmianie. Istotną sprawą jest też niedostateczna świadomość zdrowotna Polaków, w tym w odniesieniu do chorób oczu, nad czym pracujemy, w szczególności jeżeli chodzi o jaskrę. Zaćma i zwyrodnienie plamki związane wiekiem dosyć szybko daje upośledzenie widzenia i z zasady pacjent szybko szuka pomocy u okulisty. Z kolei jaskra jest chorobą, która niestety szybko upośledza pole widzenia w sposób bezpowrotny, a nie daje objawów. Mówi się, że jaskra to taki cichy złodziej wzroku, bezobjawowo kradnie nam wzrok, czego już niestety nie jesteśmy w stanie odbudować, Dlatego apel do naszych pacjentów, do społeczeństwa polskiego - proszę większą uwagę przykładać do wizyt okulistycznych, proszę skrupulatnie brać leki. Tylko ok. 30% pacjentów bierze leki, które są im przepisane na stałe, z tego 30% bierze je regularnie, a reszta nieregularnie. Wszystko to jest ze szkodą dla Państwa wzroku.

 

Kontynuacja artykułu po naciśnięciu przycisku "Przeczytaj więcej..."

<< ... 6 7 8 9 10