AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2022-04-19 - Kategoria: Aktualności


Szpital nasz został zaproszony przez Fundację Koalicja dla Wcześniaka do udziału w programie „Paczuszka dla Maluszka”.

W ramach tej inicjatywy Fundacja Koalicja dla Wcześniaka przygotuje wyprawki dla ukraińskich dzieci rodzących się Warszawie. W skład paczek wejdą podstawowe ubranka i artykuły pierwszej potrzeby niezbędne dla noworodków. Fundacja oferuje również wsparcie terapeuty w języku ukraińskim dla kobiet w ciąży oraz w połogu, potrzebujących rozmowy na temat swojej aktualnej sytuacji. Otrzymane z Fundacji wyprawki będziemy wydawać naszym pacjentkom nieodpłatnie - kobietom w ciąży lub tuż po urodzeniu dziecka. Z ramienia naszego Szpitala z Fundacją będzie współpracować Kierownik ds. położnych i pielęgniarek Oddziału Neonatologii.

Inicjatywa Fundacji Koalicja dla Wcześniaka jest godna uznania jako istotna z punktu widzenia sytuacji z jakimi spotyka się personel medyczny opiekujący się ciężarnymi oraz noworodkami z Ukrainy.

Opublikowano dnia: 2022-04-12 - Kategoria: Aktualności

Opublikowano dnia: 2022-04-06 - Kategoria: Aktualności


W dniu 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia - Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia ustanowiony w 1950 roku, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. W bieżącym roku Światowy Dzień Zdrowia koncentruje się na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi i planety. 

Hasłem tegorocznych obchodów  jest „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Za największe zagrożenie dla zdrowia ludzkości uznaje kryzys klimatyczny. Ponad 90% z nas oddycha niezdrowym powietrzem wynikającym ze spalania paliw kopalnych. Ekstremalne zjawiska pogodowe, degradacja gruntów, zanieczyszczenia oceanów, wysoko przetworzona żywność i niedobór wody wpływają w znaczący sposób na nasze zdrowie.

Pandemia COVID-19 uwidoczniła nierówności w zdrowiu w wymiarze globalnym. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla pilną potrzebę wprowadzenia sprawiedliwego dostępu do dóbr i usług, w tym usług zdrowotnych, bez naruszania zasad ekologii. Przerwanie systematycznej destrukcji planety wymaga podjęcia pilnych prac legislacyjnych, wsparcia jednostek oraz zachęcania ich do dokonywania zdrowych wyborów.

Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia, podobnie jak w latach ubiegłych, nie sprzyja uroczystym obchodom. To trudny czas dla środowiska szczególnie zaangażowanego w świadczenie opieki medycznej w sytuacji epidemii COVID-19, a od niedawna również toczącej się wojny za naszą wschodnią granicą.

Dziękujemy kadrze medycznej, a także wszystkim pozostałym pracownikom naszego Szpitala, za ich sumienną pracę. Życzmy im zdrowia, spełnienia planów osobistych i zawodowych, satysfakcji z wykonywanego zawodu, ale też tego, aby następne tygodnie i miesiące sprzyjały spokojniejszej pracy.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !

Opublikowano dnia: 2022-04-05 - Kategoria: Aktualności

Informujemy, że Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego uruchamia zapisy na bezpłatne intensywne kursy podstawy medycznego języka polskiego dla:

  • lekarzy/lekarzy dentystów
  • ratowników medycznych
  • pielęgniarek i położnych


CMKP запускає реєстрацію на БЕЗКОШТОВНІ інтенсивні курси основи польської мови для:

  • лікарів, стоматологів
  • медсестер та акушерів
  • фельдшерів

Zajęcia online będą się odbywać w grupach 15-osobowych. Kurs obejmuje łącznie 45 godzin lekcyjnych. W ramach kursu uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne. Kurs zakończy test postępu.

Онлайн-заняття проводитимуться в групах по 15 осіб. Курс охоплює 45 навчальних годин. Учасники курсу отримають безкоштовні навчальні матеріали. Завершиться курс тестуванням за пройденим матеріалом.


Po zakończeniu kursu każdy z uczestników otrzyma certyfikat.

Після закінчення курсу учасники отримають сертифікат.


Decyduje kolejność zgłoszeń.

Розподілення місць в порядку подачі заявок.


Kontakt: med-learning@cmkp.edu.pl

контакт: med-learning@cmkp.edu.pl


Serdecznie zapraszamy medyków z Ukrainy, którzy są zainteresowani nauką języka polskiego.


https://www.cmkp.edu.pl/kurs-jezyka-polskiego-dla-medykow-z-ukrainy


Реєстрація – https://survey.cmkp.edu.pl/index.php/674667?lang=uk

Opublikowano dnia: 2022-04-01 - Kategoria: Aktualności

                                                      


            10 rocznica istnienia Banku Mleka Kobiecego
                w SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP1 2 3 4 5 ... >>