AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2019-05-10 - Kategoria: Aktualności


Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej to szczególna okazja złożenia całemu gronu Pielęgniarek i Położnych pracujących w naszym Szpitalu podziękowań za codzienną, trudną i odpowiedzialną pracę, profesjonalizm i troskę o pacjenta. Życzymy zdrowia, sukcesów i satysfakcji z wykonywanego zawodu, realizacji zamierzeń osobistych, a także wdzięczności pacjentów za opiekę i wsparcie w procesie leczenia.

 

Dzisiejsze święto ma długoletnią tradycję. Zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Jest obchodzone rokrocznie 12 maja w dniu urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa. Jako jeden z najbardziej zaufanych i szanowanych zawodów związanych ze zdrowiem, pielęgniarstwo odgrywa kluczową rolę w rozwiązywaniu wielu problemów zdrowotnych, z którymi boryka się ludność całego świata.

 

Ciąg dalszy po naciśnięciu przycisku "Przeczytaj więcej..."

Opublikowano dnia: 2019-04-16 - Kategoria: Aktualności


Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością dla całego grona Pracowników Szpitala Orłowskiego, naszych Pacjentów i Przyjaciół.

 

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań oraz wesołego "Alleluja". Niech ten czas wielkanocny pozwoli nam wszystkim oderwać się od codziennych zajęć, zasiąść przy świątecznym stole i spędzić radosny czas w gronie najbliższych.

Opublikowano dnia: 2019-04-05 - Kategoria: Aktualności


Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia 2019

 

W dniu 7 kwietnia, po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia - Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Dzisiejsze Święto to szczególna okazja złożenia wszystkim Państwu podziękowań za codzienną, trudną i jakże odpowiedzialną pracę. Składamy również najlepsze życzenia – zdrowia i satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także dużo pomyślności w życiu osobistym. Jesteśmy przekonani, że na co dzień doświadczają Państwo wdzięczności pacjentów za uratowanie ich zdrowia i niejednokrotnie życia.

 

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od 1950 r. w rocznicę powstania WHO, a jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej palące problemy zdrowotne społeczeństw w wymiarze globalnym. Hasło tegorocznych obchodów, to „Powszechna opieka zdrowotna – wszędzie i dla każdego”. Mimo znacznego postępu w tej dziedzinie, wciąż miliony ludzi na świecie muszą wybierać między opieką zdrowotną, a innymi podstawowymi potrzebami dnia codziennego. Co najmniej połowa światowej populacji nie ma dostępu do niezbędnych usług medycznych.

 

Ciąg dalszy po naciśnięciu przycisku "Przeczytaj więcej..."

Opublikowano dnia: 2019-03-27 - Kategoria: Aktualności


Było to pierwsze, z czterech planowanych na ten rok szkoleń personelu medycznego Szpitala, odnoszących się do zagadnień prawnych w relacji pacjent – szpital. Temat szkolenia – dokumentacja medyczna, dotyczył nie tyle zasad prowadzenia, ale co ważniejsze, jej wagi w odpowiedzialności cywilnej w sektorze medycznym, w tym w zakresie praw pacjenta oraz relacji: personel medyczny – pacjent i osoby bliskie pacjenta. Prowadzący szkolenie, p. mec. Dawid Chwiałkowski z firmy MEDRISK, uwzględnił w nim również zmiany przepisów prawa odnośnie udostępniania dokumentacji medycznej po śmierci pacjenta. Warte podkreślenia było bardzo duże zainteresowanie szkoleniem. Nie obyło się oczywiście bez licznych pytań do naszego eksperta, co świadczyło o wadze poruszanych problemów.

 

Opublikowano dnia: 2019-03-22 - Kategoria: Aktualności


Jest to najnowocześniejszy aparat USG o wysokiej wydajności, pozwalający uzyskać niezwykle precyzyjny obraz diagnostyczny. Powstał z połączenia potrzeb klinicznych z najbardziej zaawansowanymi technologiami ultrasonograficznymi. Spełnia najważniejsze wymogi codziennej praktyki medycznej – posiada wysoką wydajność dzięki precyzyjnemu obrazowaniu, możliwość wykonywania wszechstronnych badań oraz komfort użytkowania.

 

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu naszych najmłodszych pacjentów i personelu medycznego.

<< ... 11 12 13 14 15