AKTUALNOŚCI

Opublikowano dnia: 2022-07-04 - Kategoria: Aktualności


Bardzo nas cieszą takie dowody uznania i wdzięczności pacjentów naszego Szpitala, jak te, które otrzymaliśmy w ostatnich dniach. Tym razem docenieni zostali lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii. Jest nam miło, że pobyt w Oddziale spełnił oczekiwania naszych pacjentów, a za ciepłe słowa SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.


Opublikowano dnia: 2022-06-14 - Kategoria: Aktualności


W dniu 10 czerwca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta RP, za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego. Brązowe i Srebrne Krzyże Zasługi wręczył Wicewojewoda Mazowiecki p. Artur Standowicz. Przyznano 15 odznaczeń.

 


Brązowym Krzyżem Zasługi została odznaczona Pani Alicja Mysiakowska, pielęgniarka epidemiologiczna za jej niezwykłe zaangażowanie w pracę w okresie pandemii SARS-CoV-2. Od pierwszych dni trwania pandemii Pani Alicja niestrudzenie i z wielką charyzmą bez względu na porę dnia i nocy prowadziła nas w bezpieczny sposób po ścieżkach walki z wirusem.


GRATULUJEMY!

Opublikowano dnia: 2022-06-10 - Kategoria: Aktualności


Jeszcze tak niedawno cieszyliśmy się z nominacji do uzyskania Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA w dziedzinie usług medycznych żywienia klinicznego. A teraz okazało się, że jesteśmy w gronie LAUREATÓW!

Uhonorowanie naszego Szpitala Godłem Promocyjnym TERAZ POLSKA jest naprawdę zasłużone. To efekt wysokiej oceny pracy całego zespołu Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego oraz Pracowni Żywienia Pozajelitowego. SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY za ich pracę! Przypomnijmy, że jest to kolejne tak wysokie wyróżnienie dla Szpitala w dziedzinie żywienia klinicznego, po uzyskaniu w 2021 r. certyfikatu „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez Żywienie”. Szpital jest twórcą najwyższych standardów żywienia klinicznego. Posiadanie certyfikatu udowodniło przestrzeganie najwyższych standardów w zakresie leczenia żywieniowego i jest wzorem wśród praktyk leczenia żywieniowego. Godło Promocyjne TERAZ POLSKA to jedna z najsilniejszych marek w Polsce, świadczących o jakości usługi, w naszym przypadku usługi medycznej.


Uhonorowanie nas Godłem Promocyjnym TERAZ POLSKA podnosi prestiż Szpitala i umacnia wizerunek. Udowadnia, że jesteśmy marką samą w sobie. Jest to ważne również z punktu widzenia pacjenta, wzmacnia jego przekonanie, że opieka nad nim spełnia najwyższe standardy jakości.

Uzyskanie Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA wykorzystamy do promocji Szpitala i świadczonych tu usług. Nasz główny kapitał to personel medyczny – jego kompetencje i doświadczenie i to nie tylko w nagrodzonym zakresie, ale i w pozostałych obszarach funkcjonowania. Realizujemy świadczenia medyczne, które z pewnością mogłyby również kandydować do tak prestiżowego wyróżnienia. Może w przyszłości zgłosimy do Konkursu „Teraz Polska” kolejne usługi – z obszaru innych dziedzin medycyny, które obecnie są prowadzone jako projekty pilotażowe.


Przypomnijmy, że Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego naszego Szpitala prowadzi żywienie dojelitowe i pozajelitowe w warunkach szpitalnych oraz w warunkach domowych. Jest największym i głównym tego rodzaju ośrodkiem w Polsce i jednym z największych w Europie. Pracownia Żywienia Pozajelitowego, która przygotowuje mieszaniny dla pacjentów żywionych dożylnie spełnia najwyższe standardy przygotowywania takich mieszanin. Ze sztucznego żywienia w domu pod opieką naszego Szpitala korzystają pacjenci z terenu całego kraju.

Opublikowano dnia: 2022-06-09 - Kategoria: Aktualności

26-27 maja 2022 r. w Hotelu Novotel Airport w Warszawie odbyła się konferencja Warszawska Wiosna Bariatryczna, objęta patronatem CMKP.

W programie konferencji znalazły się:


  • Najnowsze osiągnięcia chirurgii bariatrycznej.
  • Kierunki rozwoju bariatrii.
  • Sesję na temat idealnej operacji bariatrycznej.
  • Prelekcje na temat kompleksowej opieki nad pacjentem.
  • Dedykowane sesje naukowe.

Wśród prelegentów znaleźli się specjaliści z zakresu dietetyki i psychologii, a przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji był prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski.

Więcej informacji na stronie: https://wiosnabariatryczna.pl/

Konferencja zorganizowana została przez Prof. dr hab. n. med. Wieslawa Tarnowskiego, Kierownika Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Bariatrycznej naszego Szpitala została objęta patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Jak wspomniano wyżej w programie konferencji znalazły się sesje naukowe specjalnie dedykowane lekarzom rodzinnym - problemom z jakimi spotykają się oni w codziennej praktyce. Przedstawiono najnowsze osiągnięcia z dziedziny chirurgii bariatrycznej, dyskutowano o wyborze idealnej operacji bariatrycznej, przedstawiono cienie chirurgii bariatrycznej. Nie zabrakło specjalistów z zakresu dietetyki i psychologii, którzy stanowią integralną część leczenia pacjenta.

Choroba otyłościowa to stale rosnący problem w społeczeństwie. Według danych GUS problem otyłości występuje głównie w grupie osób 40-letnich i starszych, powodując długotrwałe problemy zdrowotne, chociaż coraz częściej dotyczy również nastolatków w wieku szkolnym. Najczęstszą przyczyną otyłości u dzieci i młodzieży jest brak lub niewystarczająca aktywność fizyczna. Ważne jest zatem, aby oferować tym osobom dostęp do prawidłowego leczenia zachowawczego i chirurgicznego. Wprowadzanie programów profilaktycznych, rozwój nowych terapii lekowych oraz stały postęp w technice chirurgicznej przyczyniają się do skutecznej walki z otyłością.

Jest niezwykle ważne, aby te informacje mogły być przekazane zarówno lekarzom jak i pacjentom. Ogromne znaczenie ma kontakt lekarza podstawowej opieki zdrowotnej z pacjentem chorym na otyłość. Od niego często zależy jaką drogą pójdzie dalej pacjent - czy podejmie właściwe leczenie czy też zostanie do niego zniechęcony.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji był Prof. dr hab. med. Wiesław Tarnowski, a Honorowym Przewodniczącym Komitetu Naukowego Prof. dr hab. med. Wojciech Kielan.

Prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski

Od lewej: prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski i Dyrektor SPSK im. prof. W. Orłowskiego - Leszek Kliś
Od lewej: prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski i prof. dr hab. n. med. Tomasz Rogula

Opublikowano dnia: 2022-06-03 - Kategoria: Aktualności

Podejrzewasz u siebie lub innego członka rodziny zaćmę ? Umów się na konsultację okulistyczną w Szpitalu Orłowskiego -  szybkie terminy operacji

 

Kwalifikacje odbywają się w Poradni Okulistycznej od poniedziałku do piątku - zapisu należy dokonać w Rejestracji Poradni Okulistycznej (tel. 22 584 13 40), czas oczekiwania na wizytę kwalifikacyjną to ok. 1-2 tygodni. Należy mieć ze sobą skierowanie do Poradni Okulistycznej (do operacji usunięcia zaćmy) wystawione przez lekarza rodzinnego, okulistę lub lekarza innej specjalizacji.

 

- zamazany, zamglony obraz

- stopniowo pogłębiająca się utrata ostrości wzroku pomimo korekcji okularowej

- potrzeba jaśniejszych źródeł światła do wykonywania czynności takich jak czytanie

- utrata jaskrowości, wyrazistości kolorów

 

Zaćma jest chorobą oczu lokalizującą się w soczewce, najczęściej występuje po 40 roku życia i ma charakter postępujący.

 

Jedyną skuteczną i trwałą techniką pozbycia się zaćmy jest zabieg operacyjny. Operacja zaćmy jest procedurą standardową, bezpieczną, wykonywaną w trybie jednodniowego pobytu w szpitalu. Operacja polega na usunięciu zmętniałej soczewki i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej.

 

W Klinice Okulistyki wszczepiamy sztuczne soczewki w ramach NFZ (bez dodatkowych kosztów) renomowanego producenta Alcon.

 

Soczewki dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta - wszczepiamy soczewki sferyczne oraz toryczne ( w przypadku astygmatyzmu powyżej 2 dioptrii).

1 2 3 4 5 ... >>