AKTUALNOŚCI
-
Czworaczki – Malwinka, Miłosz, Marcel i Maksymilian, które urodziły się u nas 6 lipca 2020 r. skończyły właśnie 2 latka! Jest to wzruszające wydarzenie nie tylko w życiu rodziny czworaczków, ale również w naszym gronie – pracowników Szpitala, w którym przyszły na świat. Cieszymy się, podobnie jak ich Mama i Siostra, że są zdrowe i wesołe.
Pamiętamy tamto wydarzenie sprzed 2 lat, bo narodziny czworaczków było niecodziennym i pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w historii Szpitala Orłowskiego - wydarzeniem na pewno zapamiętanym przez liczny zespół medyczny, który zapewnił w tym czasie bezpieczeństwo Mamie i Dzieciom. Doceńmy więc zespół anestezjologiczny, który prowadził znieczulenie, zespół ginekologów-położników, który przeprowadził cięcie cesarskie, zespół prowadzący opiekę neonatologiczną, a także współpracujący personel pielęgniarski i położniczy. Dzieciaczki są w dalszym ciągu pod opieką medyczną Szpitala, a cała rodzina może liczyć na nasze wsparcie.
Życzmy Malwince, Miłoszowi, Marcelowi i Maksymilianowi żeby zdrowo rosły, były wesołe i szczęśliwe!
|
-
Bardzo nas cieszą takie dowody uznania i wdzięczności pacjentów naszego Szpitala, jak te, które otrzymaliśmy w ostatnich dniach. Tym razem docenieni zostali lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii. Jest nam miło, że pobyt w Oddziale spełnił oczekiwania naszych pacjentów, a za ciepłe słowa SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
-
|
-
W dniu 10 czerwca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta RP, za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego. Brązowe i Srebrne Krzyże Zasługi wręczył Wicewojewoda Mazowiecki p. Artur Standowicz. Przyznano 15 odznaczeń.
-
Brązowym Krzyżem Zasługi została odznaczona Pani Alicja Mysiakowska, pielęgniarka epidemiologiczna za jej niezwykłe zaangażowanie w pracę w okresie pandemii SARS-CoV-2. Od pierwszych dni trwania pandemii Pani Alicja niestrudzenie i z wielką charyzmą bez względu na porę dnia i nocy prowadziła nas w bezpieczny sposób po ścieżkach walki z wirusem.
-
GRATULUJEMY!
|
-
Jeszcze tak niedawno cieszyliśmy się z nominacji do uzyskania Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA w dziedzinie usług medycznych żywienia klinicznego. A teraz okazało się, że jesteśmy w gronie LAUREATÓW!
Uhonorowanie naszego Szpitala Godłem Promocyjnym TERAZ POLSKA jest naprawdę zasłużone. To efekt wysokiej oceny pracy całego zespołu Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego oraz Pracowni Żywienia Pozajelitowego. SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY za ich pracę! Przypomnijmy, że jest to kolejne tak wysokie wyróżnienie dla Szpitala w dziedzinie żywienia klinicznego, po uzyskaniu w 2021 r. certyfikatu „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez Żywienie”. Szpital jest twórcą najwyższych standardów żywienia klinicznego. Posiadanie certyfikatu udowodniło przestrzeganie najwyższych standardów w zakresie leczenia żywieniowego i jest wzorem wśród praktyk leczenia żywieniowego. Godło Promocyjne TERAZ POLSKA to jedna z najsilniejszych marek w Polsce, świadczących o jakości usługi, w naszym przypadku usługi medycznej.
-
Uhonorowanie nas Godłem Promocyjnym TERAZ POLSKA podnosi prestiż Szpitala i umacnia wizerunek. Udowadnia, że jesteśmy marką samą w sobie. Jest to ważne również z punktu widzenia pacjenta, wzmacnia jego przekonanie, że opieka nad nim spełnia najwyższe standardy jakości.
Uzyskanie Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA wykorzystamy do promocji Szpitala i świadczonych tu usług. Nasz główny kapitał to personel medyczny – jego kompetencje i doświadczenie i to nie tylko w nagrodzonym zakresie, ale i w pozostałych obszarach funkcjonowania. Realizujemy świadczenia medyczne, które z pewnością mogłyby również kandydować do tak prestiżowego wyróżnienia. Może w przyszłości zgłosimy do Konkursu „Teraz Polska” kolejne usługi – z obszaru innych dziedzin medycyny, które obecnie są prowadzone jako projekty pilotażowe.
-
Przypomnijmy, że Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego naszego Szpitala prowadzi żywienie dojelitowe i pozajelitowe w warunkach szpitalnych oraz w warunkach domowych. Jest największym i głównym tego rodzaju ośrodkiem w Polsce i jednym z największych w Europie. Pracownia Żywienia Pozajelitowego, która przygotowuje mieszaniny dla pacjentów żywionych dożylnie spełnia najwyższe standardy przygotowywania takich mieszanin. Ze sztucznego żywienia w domu pod opieką naszego Szpitala korzystają pacjenci z terenu całego kraju.
|
26-27 maja 2022 r. w Hotelu Novotel Airport w Warszawie odbyła się konferencja Warszawska Wiosna Bariatryczna, objęta patronatem CMKP.
W programie konferencji znalazły się:
- Najnowsze osiągnięcia chirurgii bariatrycznej.
- Kierunki rozwoju bariatrii.
- Sesję na temat idealnej operacji bariatrycznej.
- Prelekcje na temat kompleksowej opieki nad pacjentem.
- Dedykowane sesje naukowe.
Wśród prelegentów znaleźli się specjaliści z zakresu dietetyki i psychologii, a przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji był prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski.
Więcej informacji na stronie: https://wiosnabariatryczna.pl/Konferencja zorganizowana została przez Prof. dr hab. n. med. Wieslawa Tarnowskiego, Kierownika Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Bariatrycznej naszego Szpitala została objęta patronatem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.
Jak wspomniano wyżej w programie konferencji znalazły się sesje naukowe specjalnie dedykowane lekarzom rodzinnym - problemom z jakimi spotykają się oni w codziennej praktyce. Przedstawiono najnowsze osiągnięcia z dziedziny chirurgii bariatrycznej, dyskutowano o wyborze idealnej operacji bariatrycznej, przedstawiono cienie chirurgii bariatrycznej. Nie zabrakło specjalistów z zakresu dietetyki i psychologii, którzy stanowią integralną część leczenia pacjenta.
Choroba otyłościowa to stale rosnący problem w społeczeństwie. Według danych GUS problem otyłości występuje głównie w grupie osób 40-letnich i starszych, powodując długotrwałe problemy zdrowotne, chociaż coraz częściej dotyczy również nastolatków w wieku szkolnym. Najczęstszą przyczyną otyłości u dzieci i młodzieży jest brak lub niewystarczająca aktywność fizyczna. Ważne jest zatem, aby oferować tym osobom dostęp do prawidłowego leczenia zachowawczego i chirurgicznego. Wprowadzanie programów profilaktycznych, rozwój nowych terapii lekowych oraz stały postęp w technice chirurgicznej przyczyniają się do skutecznej walki z otyłością.
Jest niezwykle ważne, aby te informacje mogły być przekazane zarówno lekarzom jak i pacjentom. Ogromne znaczenie ma kontakt lekarza podstawowej opieki zdrowotnej z pacjentem chorym na otyłość. Od niego często zależy jaką drogą pójdzie dalej pacjent - czy podejmie właściwe leczenie czy też zostanie do niego zniechęcony.
Przewodniczącym Komitetu Naukowego konferencji był Prof. dr hab. med. Wiesław Tarnowski, a Honorowym Przewodniczącym Komitetu Naukowego Prof. dr hab. med. Wojciech Kielan.
-
- Prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski
-
- Od lewej: prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski i Dyrektor SPSK im. prof. W. Orłowskiego - Leszek Kliś
-
- Od lewej: prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski i prof. dr hab. n. med. Tomasz Rogula
|
|
|