Opublikowano dnia: 2018-11-19 - Kategoria: Aktualności

Jubileusz 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii
Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego
W dniu 17 listopada br. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyła się Konferencja Szkoleniowa pn. „Współczesna neurologia”, wieńcząca obchody Jubileuszu 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii CMKP.
W części merytorycznej Konferencji, kierowanej do ordynatorów i kierowników specjalizacji, jej uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i postępami medycyny w głównych obszarach współczesnej neurologii. Tematyka wykładów dotyczyła zagadnień, ważnych z punktu widzenia codziennej pracy klinicznej, takich jak: leczenie trombolityczne udarów, diagnostyka i leczenie padaczki oraz choroby Parkinsona, czy rozpoznawanie guzów mózgu. Zostały przedstawione również przyszłe metody terapii genowej w chorobach neurologicznych.

Uroczystość Jubileuszowa była także okazją do spotkania się licznego grona lekarzy, nie tylko wybitnych specjalistów w dziedzinie neurologii i osób zasłużonych dla tej dziedziny medycyny, ale także młodszego pokolenia lekarzy neurologów. Nie obyło się bez wspomnień – powrotu do pierwszych lat funkcjonowania Kliniki, ale i rozmów na tematy aktualne, ważne dla całego środowiska medyków.
Galeria zdjęć z wydarzenia

Opublikowano dnia: 2018-09-03 - Kategoria: Aktualności

Opublikowano dnia: 2017-03-03 - Kategoria: Aktualności

Z przyjemnością informujemy,że Pielęgniarka
Klinicznego Oddziału Neurologii i Epileptologii
Pani mgr pielęgniarstwa Anna Boguszewska
w konkursie Pielęgniarka Roku 2016 organizowanego
przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarek
zajęła na Mazowszu I miejsce
i tym samym jest Pielęgniarką Mazowsza 2016r.
23 marca będzie brała udział w eliminacjach krajowych.
Gratulujemy i życzymy powodzenia
DYREKCJA SZPITALA
  

<< ... 11 12 13 14 15