Opublikowano dnia: 2018-12-20 - Kategoria: Aktualności

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy składamy sobie życzenia – zdrowia, szczęścia, pogody ducha, spełnienia najskrytszych marzeń, zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów. To czas spotkań w gronie najbliższych, odpoczynku, refleksji i planów.

Z tej okazji, również my, pracownicy naszego Szpitala, spotkaliśmy się na uroczystości Wigilijnej. Składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem.

Niech święta Bożego Narodzenia upłyną nam wszystkim wśród bliskich, przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki. Niech magiczna moc Wigilijnego wieczoru przyniesie nam spokój i radość, a Nowy Rok obdaruje nas pomyślnością i szczęściem.

Galeria zdjęć z Wigilii świąt Bożego Narodzenia w Szpitalu Orłowskiego

Opublikowano dnia: 2018-11-21 - Kategoria: Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Wcześniaka

W dniu 17 listopada rokrocznie świętujemy Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji na całym świecie odbywa się wiele spotkań, dyskusji, imprez, a nawet konferencji poświęconych tej najbardziej wrażliwej populacji ludzkości. W naszej Klinice Neonatologii rodzi się rocznie ok. 2000 noworodków. Z tej grupy niemal co piąte dziecko jest przedwcześnie urodzone. Najbardziej niedojrzałe i najbardziej chore trafiają do Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka. Po wielu tygodniach, a nawet miesiącach walki zespołu Kliniki Neonatologii oraz rodziców o przetrwanie i jakość życia, noworodki te opuszczają Klinikę. Nie oznacza to jednak zerwania kontaktów, bo spotkania, odwiedziny i wizyty odbywają się nadal.

Międzynarodowy Dzień Wcześniaka jest wspaniałą okazją do podziwiania dzieci i ich rodziców, obserwowania, jak wspaniale sobie radzą w życiu, w dalszej trudnej drodze stabilizacji. W tym dniu gościliśmy w Klinice Neonatologii wielu rodziców i ich dzieci. Było bardzo wzruszająco i radośnie. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniale rozwijające się dzieci i obserwować radość ich opiekunów. Dziękujemy za te piękne wzruszające chwile, gratulujemy naszym "absolwentom" i dalej trzymamy kciuki za fantastyczny rozwój w przyszłości. To spotkanie było dla nas ważne także i z tego powodu, że widzimy sens naszej pracy i jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do jej kontynuacji.

Galeria zdjęć z wydarzenia

Opublikowano dnia: 2018-11-19 - Kategoria: Aktualności

Jubileusz 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii
Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

W dniu 17 listopada br. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyła się Konferencja Szkoleniowa pn. „Współczesna neurologia”, wieńcząca obchody Jubileuszu 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii CMKP.
W części merytorycznej Konferencji, kierowanej do ordynatorów i kierowników specjalizacji, jej uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i postępami medycyny w głównych obszarach współczesnej neurologii. Tematyka wykładów dotyczyła zagadnień, ważnych z punktu widzenia codziennej pracy klinicznej, takich jak: leczenie trombolityczne udarów, diagnostyka i leczenie padaczki oraz choroby Parkinsona, czy rozpoznawanie guzów mózgu. Zostały przedstawione również przyszłe metody terapii genowej w chorobach neurologicznych.

Uroczystość Jubileuszowa była także okazją do spotkania się licznego grona lekarzy, nie tylko wybitnych specjalistów w dziedzinie neurologii i osób zasłużonych dla tej dziedziny medycyny, ale także młodszego pokolenia lekarzy neurologów. Nie obyło się bez wspomnień – powrotu do pierwszych lat funkcjonowania Kliniki, ale i rozmów na tematy aktualne, ważne dla całego środowiska medyków.

Galeria zdjęć z wydarzenia

Opublikowano dnia: 2018-09-03 - Kategoria: Aktualności