Opublikowano dnia: 2018-11-28 - Kategoria: Aktualności

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny
im. prof. W. Orłowskiego CMKP ul. Czerniakowska 231 w Warszawie
poszukuje

Pielęgniarki posiadającej specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego, epidemiologii lub higieny i epidemiologii lub osoby chcącej szkolić się w ww. zakresie

Osoby zainteresowane pracą prosimy o kontakt z Przewodniczącą Zespołu Kontroli Zakażeń
dr Agnieszką Sulikowską
tel. kontaktowe: 509-201-713 lub 22 584-12-84

Opublikowano dnia: 2018-11-21 - Kategoria: Aktualności

Obchody Międzynarodowego Dnia Wcześniaka

W dniu 17 listopada rokrocznie świętujemy Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji na całym świecie odbywa się wiele spotkań, dyskusji, imprez, a nawet konferencji poświęconych tej najbardziej wrażliwej populacji ludzkości. W naszej Klinice Neonatologii rodzi się rocznie ok. 2000 noworodków. Z tej grupy niemal co piąte dziecko jest przedwcześnie urodzone. Najbardziej niedojrzałe i najbardziej chore trafiają do Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka. Po wielu tygodniach, a nawet miesiącach walki zespołu Kliniki Neonatologii oraz rodziców o przetrwanie i jakość życia, noworodki te opuszczają Klinikę. Nie oznacza to jednak zerwania kontaktów, bo spotkania, odwiedziny i wizyty odbywają się nadal.

Międzynarodowy Dzień Wcześniaka jest wspaniałą okazją do podziwiania dzieci i ich rodziców, obserwowania, jak wspaniale sobie radzą w życiu, w dalszej trudnej drodze stabilizacji. W tym dniu gościliśmy w Klinice Neonatologii wielu rodziców i ich dzieci. Było bardzo wzruszająco i radośnie. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniale rozwijające się dzieci i obserwować radość ich opiekunów. Dziękujemy za te piękne wzruszające chwile, gratulujemy naszym "absolwentom" i dalej trzymamy kciuki za fantastyczny rozwój w przyszłości. To spotkanie było dla nas ważne także i z tego powodu, że widzimy sens naszej pracy i jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do jej kontynuacji.

Galeria zdjęć z wydarzenia

Opublikowano dnia: 2018-11-19 - Kategoria: Aktualności

Jubileusz 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii
Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

W dniu 17 listopada br. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyła się Konferencja Szkoleniowa pn. „Współczesna neurologia”, wieńcząca obchody Jubileuszu 30-lecia utworzenia Kliniki Neurologii i Epileptologii CMKP.
W części merytorycznej Konferencji, kierowanej do ordynatorów i kierowników specjalizacji, jej uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i postępami medycyny w głównych obszarach współczesnej neurologii. Tematyka wykładów dotyczyła zagadnień, ważnych z punktu widzenia codziennej pracy klinicznej, takich jak: leczenie trombolityczne udarów, diagnostyka i leczenie padaczki oraz choroby Parkinsona, czy rozpoznawanie guzów mózgu. Zostały przedstawione również przyszłe metody terapii genowej w chorobach neurologicznych.

Uroczystość Jubileuszowa była także okazją do spotkania się licznego grona lekarzy, nie tylko wybitnych specjalistów w dziedzinie neurologii i osób zasłużonych dla tej dziedziny medycyny, ale także młodszego pokolenia lekarzy neurologów. Nie obyło się bez wspomnień – powrotu do pierwszych lat funkcjonowania Kliniki, ale i rozmów na tematy aktualne, ważne dla całego środowiska medyków.

Galeria zdjęć z wydarzenia